Panagiotis Pougaridis – Gemiler

Bu yaz Ayvalık’tan sonra bir de Yunan Adaları’nı görelim dedik ve Mykonos’a gittik. Gayet şahane bir ada olmasının yanında bir sürü sanat galerisi olması da benim için büyük bir artı oldu elbette. Adaya gelen turistlerin bolca sanat alışverişinde bulunduğunu görmek de şaşırtıcı değil. Biz de turist mi turist bir çift olarak son gecemizde inanılmaz bir sanatçı bulduk. Panagiotis Pougaridis adlı sanatçının “Gemiler” koleksiyonuna küçük bir antikacı dükkanında rastladık.

panagiotis pougaridis

panagiotis pougaridis

Antikaların yanında birçok sanat eserine de ev sahipliği yapan dükkanda şahane şeyler var. Yolunuz Mykonos’a düşecek olursa Lazaros P. Iordanidis’e gitmeyi unutmayın. Neyse! Panagiotis Pougaridis Yunanistan’ın ünlü sanatçılarındanmış ve birçok müzede sergileniyormuş. Gemiler koleksiyonuna hayran olmamak elde değil. Paramıza kıyıp, evimize aşağıdaki kırmızı gemiyi aldık. Bakıp bakıp mutlu oluyoruz. Sanat gerçekten iyi bir yatırım!

panagiotis pougaridis

panagiotis pougaridis

1976 Selanik doğumlu Panagiotis Pougaridis hala Selanik’te yaşıyor. Gemiler koleksiyonu sergisi kataloğunda da gözlerinin sürekli deniz ve gemilerde olduğunu söylemiş. Dolayısıyla beyni çoğunlukla bu imajlarla dolmuş ve işe koyulmuş. İyi de etmiş. Gemiler koleksiyonunda daha fazlasını görmek isterseniz burayı inceleyebilirsiniz. Keyifle!

Menüye dön