Simay’ın Favorileri: kitapchallenge ile Simay’ı Okuyorum!

Kitapchallenge Twitter’dan birinin beni davet etmesiyle katıldığım ve çok zevk aldığım bir etkinlik olmuştu. Bu gibi etkinliklerden benim kadar zevk alacak bir başka isim de zimlicious.com blogunun sahibi Simay olduğundan hemen ona da bir davet gönderdim. Kendisi Twitter yerine projeyi Instagram‘a taşıdı. Yedi gün boyunca çok sevdiği yedi kitabı herhangi bir yorum yapmadan paylaştı bu challenge için. Ben de paylaştığı kitapları gördükçe ikimizin bazıları hakkında konuştuğumuzu ve benim hala bunları okumadığımı gördüm. Kendimi bolca azarladıktan sonra yapıcı olmaya karar verdim ve dedim ki ‘Ben de senin burada paylaşacağın kitaplardan kendime challenge yapayım!’. Böylelikle kitapchallenge okuma projesi hayata geçmiş oldu. Simay da durmadı tabi ve ‘Ben de seninkileri okurum o zaman; bana ne, bana ne!’ dedi. Bir anda kendimizi birbirimizin sevdiği kitapları satın alırken bulduk.

Kitapchallenge okuma projesinde sadece yedi kitap olacak ancak Simay’ın da benim de okunacaklar listemiz o kadar uzun ki bu projeden her ay bir kitap okuyabileceğiz. Bunlar işin tamamen teknik kısımları, gelelim beni heyecanlandıran kısmına ve Simay’la dostluğumuza!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Elif (@elifthereader) on

Simay ile Goodreads sayesinde tanıştık. İstanbul’da oturan dört kız  bir kitap kulübü oluşturmaya karar verdik ve mesajlaşmaya başladık. Nihayet ilk kez buluştuğumuzda Simay’ı anında çok sevmiş, farklılığından büyülenmiştim. Sonraki buluşmalarımızda baktık ki sadece Simay ve ben düzenli olarak kitapları okuyor ve gerçekten buluşmak için vakit harcıyoruz. Kendi aramızda tekrar bir kitap kulübü kuralım dedik ve bu karar hayatımıza hem çok ilginç insanlar kattı, hem de evimde yatıya kalmalı kulüp toplantılarının önünü açtı. İstanbul’da güzel anılarım varsa, kitap kulübümüzün üçü erkek dördü kız yedi üyesiyle evimde geçirdiğim saatlerdir. Gelin görün ki bir zaman sonra yine fark ettik ki sadece Simay ve ben kitapları düzenli bir şekilde okuyoruz. Bu durumu kanıksadık ve kitap kulübü adı altında evde toplanıp sabaha kadar yiyip içip eğlenmeye devam ettik. Ne güzel günlerdi! Anlayacağınız Simay ve ben söz konusu kitap okumak olduğunda güvenilir kaynaklardanız. İkimiz de okuma aşkımızı bloglarımızda paylaşıyoruz ve söz konusu edebiyat olduğunda gözlerimiz ve kulaklarımız dikkat kesiliyor. Şu durumda okuma aşkıyla birbirine bağlanan iki dost olmamız kaçınılmazdı elbette.

Beni heyecanladıran durum ise Simay’ın sevdiği kitapları okuduğumda hissedeceklerim. Hem kendi hislerime odaklanacağım hem de Simay’ın neler hissettiğini, onu hangi bölümlerin en çok etkilemiş olabileceğini düşüneceğim. Beki biraz da sohbet edeceğim onunla telepatik olarak. Aramızda ülkeler olsa da, onun sevdiği kitapları okuyarak onunla bir arada olabileceğim. Bundan daha güzel bir şey düşünemiyorum açıkçası.

Simay’ın sevdiği kitaplar arasında belki de benim pek sevmeyeceğim kitaplar olacak (pek sanmıyorum ama), bu durumda bile Simay’ın bu kitabı neden çok sevdiğini anlayabileceğim. Bu da beni Simay’a daha bir yakınlaştıracak. En çok da buna seviniyorum.

kitapchallenge ile Simay'ı Okuyorum!

Okumaktan hoşlanan bir arkadaşınız varsa, siz de bu okuma projesine katılın ve birbirinizin sevdiği kitapları okuyun derim. Bambaşka bir okuma deneyimi sunacağına eminim.

kitapchallenge: Simay’ın Favorileri

Benim kitaplarımı incelemek ve Simay’ın yazısını okumak isterseniz sizi şöyle alayım: Elif’in Favorileri.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Zimlicious – Kitap Blogu (@zimliciousbooks) on

Menüye dön