Delidolu Yayınları İle Her Aya Bir Kitap

Delidolu Yayınları her aya bir kitap

Delidolu Yayınları Türkiye’de arayıp da bulamadığım George Saunders’ın kitaplarını dilimize kazandırmalarıyla keşfettiğim bir yayınevi oldu. Hemen yakından incelemeye başladığım yayınevinin Saunders gibi daha nice yazara yer verdiğini gördüm. İzmir kadar güzel çalışanlarıyla iletişime geçtiğimde hemen bir proje çıktı ortaya. Sizi de bu yayıneviyle tanıştırmak adına Kitaplık Faresi ile seçtiğimiz on iki kitabı yazacağız 2016 yılında. Ben daha çok dünya edebiyatından kitaplar okuyacağım, Kitaplık Faresi ise Türk edebiyatı ve genç yetişkin türünden kitaplar okuyacak. Delidolu Yayınları yelpazesine elimizden geldiğince yer verdik anlayacağınız. Adını daha önce hiç duymadığım birkaç yazarı incelediğimde nasıl oldu da daha önce duymadım diye düşünmeden edemedim. Ülkemizde ne yazık ki yeteri kadar isimleri duyulmadığından gözümüzden kaçan onca yazarı bir yayınevi ile tanımak gerçekten çok önemli benim için. İşte tam da bu yüzden Delidolu Yayınları İle Her Aya Bir Kitap projesi hem Türkiyeli hem de yabancı yeni yazarlar tanıyacağımız bir proje olacak. Aşağıda, yayınevinin web sitesinde Biz kısmında yer alan bölümden küçük bir yazıyı da paylaşıyorum. Delidolu Yayınları’nın nasıl bir yayınevi olduğuna dair bir fikir edinmenize yarayacaktır eminim. Biz gerçekten çok sevdik!

“Delidolu olarak insanlara dokundukça dünyanın olumlu anlamda değişeceğini düşünüyoruz ve bu yüzden seçilmemiş olan yoldan yürümeyi yeğliyoruz; değerli şair Robert Frost’un “Gidilmeyen Yol” adlı şiirinde dediği gibi:
İkiye ayrılmıştı yol ormanda ve
ben gittim daha az geçilmişinden,
her şeyi de o değiştirdi zaten…
Delidolu olarak hayalimiz, “daha az geçilmiş” bu yolda birlikte yürümek.”
Biz de Delidolu Yayınları ile “daha az geçilmiş” yolları aşındıracağız. Siz de bize katılın, yeni yeni yazarları birlikte keşfedip, edebiyatla yol almanın zevkini birlikte çıkaralım.
delidolu kitap lebowski

Delidolu Yayınları İle Her Aya Bir Kitap

1- Phil’in Dehşet Verici Kısa Saltanatı – George Saunders

2- Çocukluğumun Tanrısı Piper-Pa 25 – Miyase Sertbarut

3- Cennetin Arka Bahçesi – Habib Bektaş

4- Gri Gölgeler Arasında – Ruta Sepetys

5- Kaybolmasınlar Diye – Habib Bektaş

6- Yanılsamalar Atlası – Simon Van Booy

7- Aralığın Onu – George Saunders

8- İkna Ulusu – George Saunders

9- Bir Zamanlar Hayat Bizimdi – Marian Izaguirre

10- Bildirge – Gemma Malley

11- Krizalitler – John Wyndham

12- Triffidlerin Günü – John Wyndham

Menüye dön