Can’la Bir Sene, 52 Haftaya 52 Kitap

Can’la Bir Sene, dünyanın en sevimli insanlarından Zimlicious ile birlikte yürüttüğümüz hayli keyifli bir okuma projesi. Tanıştığımızdan bu yana ne kadar çok kitap okuduğumuzu ve birbirimize yeni yeni kitaplar önerdikçe okunan kitap sayısının da giderek arttığını gördük. Fark ettik ki birbirimizle konuştukça ve kitaplar üzerine tartıştıkça okuma isteğimiz daha çok artıyor. Bunu neden başkalarıyla da paylaşmayalım dedik her zamanki gibi. Bizim okumamız bize yetmiyor, başkaları da bizimle birlikte okusun istiyoruz. Bundan gerçekten inanılmaz bir zevk alıyoruz. Şimdiye kadar fark etmediyseniz tekrar belirteyim istedim.

canla bir sene

Simay da ben de yılda ortalama yetmiş ve üzerinde kitap okusak da herkesin ne yazık ki okuyamadığını fark ettik. Bu yüzden herkesi haftada en az bir kitap okumaya özendirecek CAN’la Bir Sene‘de 52 kitap okuyoruz.  Elli iki kitabın yirmi altı tanesini Simay okuyor, yirmi altı tanesini de ben okuyorum. Her ikimizin de oldukça yoğun bir okuma programı olduğundan projeyi böyle yürütmeye karar verdik. Bir de ikimizin yazar ve tür seçimleri de hayli farklı, dolayısıyla okunan kitaplar farklı şeylerden hoşlanan blog okurları için de zevkli bir hale gelecek. Çok yoğun çalışan ve kitap okumaya istediği gibi vakit ayıramayan insanlar için de hoş bir elek olacağını düşünüyoruz bu projenin. Yorumlar kısa ve özet niteliğinde olduğundan konusu hoşunuza gidecek kitaplara rastlayabilirsiniz. Belki de hiç aklınızda olmayan bir kitaba rastlayacaksınız.

canla bir sene

Çok sevdiğimiz ve bolca kitabını okuduğumuz Can Yayınları’nın desteği ile harika bir başlangıç yaptı Can’la Bir Sene. 2014, 2015 ve 2016’nın Can’la Bir Sene okumalarına baktıkça görüyorum ki, en çok sevdiğim kitapların çoğu ile bu proje sayesinde tanıştım. 2017’de de bu güzel ve verimli projeye aynen devam etmeye karar verdik. Şimdiden 2017’de enfes kitaplar okuyacağıma ve favorilerim arasına girecek yazarlar ile tanışacağıma eminim.

2014, 2015 ve 2016 yıllarında okuduğumuz kitapları ve yorumlarını listeden inceleyebilirsiniz. 2017’de okuyacağımız kitapları da listeledik ve yine her hafta pazar günleri yazmaya devam edeceğiz. Sizi de bizimle okumaya davet ediyoruz elbette. Bekleriz: CAN’la Bir Sene

Menüye dön