Yasutaka Tsutsui – The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time, on beş yaşında bir genç kız olan Kazuko’nun hikayesini anlatıyor. Kazuo bir kaza sonucu zamanda hareket edebildiğini keşfediyor; bir geçmişe dönüyor, bir geleceğe. Bu doğaüstü yeteneğini nasıl kazandığı anlamak için gizemli bir insanı odağına alıyor. Bu insanın kim olduğunu bir bulabilse, yaşadığı bu zamanda gidip gelme deneyiminin nedenlerine ulaşabileceğini düşünüyor. Bu esnada elbette zaman ve mekanın sınırlarını zorlamak durumunda kalıyor Kazuko ve gerçeği ve rüyayı birbirine karıştırmaya başlıyor.

Japon yazarlara bir kez bulaştığımda kitaplarını bırakmak zor oluyor benim için. Kaori Ekuni‘den sonra Yasutaka Tsutsui yarattığı bambaşka dünyasıyla ilgi çekecek bir yazar. Japonya’nın en ünlü bilim kurgu yazarlarından olan Tsutsui, birçok ödül almış ve kitapları da filmlerin yanı sıra mangalara adapte edilmiş.

the-girl-who-leapt-through-time

The Girl Who Leapt Through Time içinde iki farklı uzun öykünün bulunduğu, daha çok gençlere hitap eden ve az da olsa bilim kurgudan nasibini almış bir kitap. Şahane bir kitap olduğunu söyleyemeyeceğim ancak gençlerin seveceğine eminim. İngilizce bilginizi kitaplar ile ilerletmek istiyorsanız da bu çeviri, rahat okunan ve eğlenceli bir kitap olabilir diye düşünüyorum.

Yasutaka Tsutsui

Yasutaka Tsutsui değişik bir yazar. İlerde diğer kitaplarına da rastlarsam muhakkak okuyacağım. Bilim kurgu çok okumasam da söz konusu Japon yazarlar olunca her şeyi okuyorum bildiğiniz gibi. Sizin de buna benzer takıntılarınız var mı?

Bloomsbury Publishing’den çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Yasutaka Tsutsui – The Girl Who Leapt Through Time

One of Tsutsui’s best-known and most popular works in his native Japan, The Girl Who Leapt through Time is the story of fifteen-year-old schoolgirl Kazuko, who accidentally discovers that she can leap back and forth in time. In her quest to uncover the identity of the mysterious figure that she believes to be responsible for her paranormal abilities, she’ll constantly have to push the boundaries of space and time, and challenge the notions of dream and reality.

Comments are closed.

Menüye dön