Yapmamak, Çabasız Eylem Sanatı – Steven D’Souza

Yapmamak, Çabasız Eylem Sanatı başlığına kanıp hemen okumak istediğim bir kitap oldu ve açıkçası iyi ki kanmışım. Tek pişmanlığım bu kitabı çok daha önce okumamak oldu sadece. Hayatınız sizin kontrolünüz dışında hızlıca akıp gidiyorsa ve ne yazık ki sürekli bir şeylerle meşgulseniz, bu kitap size çok iyi gelecek. Önce biraz nefes almayı, sonra hızın çok da önemli bir şey olmadığını öğrenmek eminim hepimize çok iyi gelecek.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elif, fulltime reader 📚 (@kitaplikkedisi) on

Yapmamak, Çabasız Eylem Sanatı, hepimizin modern dünyanın hızlı haline adapte olmaya çalışırken ne kadar zorlandığını anlayan ve buna çözümler üretmeye çalışan bir kitap. Çoğumuz yorgun, yapabileceğimizden çok daha fazlasıyla kuşatılmış ve bunlara rağmen hala hayır diyemediğimiz ortamlarda yaşıyoruz. Bazılarımız sürekli bir şeyler yapma durumundayken bile hiçbir şeye yetişemiyoruz. Sonrasındaysa hem fiziki hem de akıl sağlığımızı yitirecek durumda buluyoruz kendimizi. Bazılarımız ikisinden de olabiliyoruz süreç boyunca. Bu kitap, “yapma”nın nasıl kafalarımıza zorla işlendiğini çok açık bir şekilde anlatıyor.

Elbette bir de “yapmama” durumunu. Yapmama denildiğinde akla elbette hiçbir şey yapmama gibi şeyler geliyor ancak kitabı okuduğunuzda “yapmama”nın ne demek olduğunu net bir şekilde anlıyorsunuz. Kontrol ya da çabalamayla uğraşmak yerine; yaratıcılık, uyum ve kendimizde olma hali ile “yapmamak” mümkün. Bazı şeyleri yapmadığımızda her şeyin daha pürüzsüz bir şekilde olduğuna birkaç kez şahit olmuşuzdur. Sizi bilmem ama ben oldum ve bu kitabı okuduktan sonra sebeplerini çok daha iyi anlıyorum. Özellikle çalışanlara, iş sahiplerine ve stresli bir yaşamı olduğunu düşünen herkese öneririm bu kitabı. Keyifle!

Yapmamak, Çabasız Eylem Sanatı - Steven D'Souza

Optimist Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Yapmamak, Çabasız Eylem Sanatı – Steven D’Souza

Optimist Yayın Grubu; dünyaca ünlü Deeper Learning şirketinin kurucusu, eğitmen ve insan kaynakları profesyoneli Steven D’Souza’nın ses getiren yeni kitabı Yapmamak’ı sunar.

“Yapmamak. Bu, arkana yaslanıp olayların başına gelmesine izin vermek anlamına gelmiyor. Aksine, daha cesur ve daha ilham verici bir şeyi ifade ediyor:

Durumun enerjisiyle birlikte, çevreyle uyum içinde ve sınırlı kaynakları en iyi şekilde kullanarak işlev göstermek. Deneyin.

YAPMAMAK. Şimdiye kadar yaptığınız en iyi şey olabilir.”

Daniel Pink, Drive’ın yazarı

 

Menüye dön