Vincent – Barbara Stok

Vincent en sevdiğim sanatçı olan Vincent van Gogh’un hayatının bir kısmını hayli şirin bir şekilde anlatan, bir çırpıda okuyuvereceğiniz çok hoş bir çizgi roman. Özellikle Van Gogh’u seviyorsanız kütüphanenizin olmazsa olmazları arasına girecek, muhakkak okuyun derim. Ancak Van Gogh‘a özel bir ilginiz olmasa bile, bu eşsiz ressam hakkında birkaç şey öğrenmek ve bir yandan da eğlenmek istiyorsanız sizin de çok hoşunuza gidecek bir kitap olabilir bu.

Vincent, bana kalırsa çizgi roman seven herkesin büyük ilgiyle okuyacağı bir kitap çünkü Barbara Stok ortaya çok müthiş bir kitap çıkarmış. Çizgilerinden renklerine kadar kitapta yer alan her şeyi tekrar tekrar gözden geçirmek isteyeceksiniz. Aynı zamanda Van Gogh‘un hayatının en ilginç kısmını ele almış Stok. Van Gogh Arles’e yerleşiyor. Buranın sıcağı ve renklerinde çok daha iyi çalışmaya başlıyor. Kaldığı otelden memnun kalmayınca da o güzelim sarı eve yerleşiyor. Yanına çok sevdiği ve saygı duyduğu arkadaşı Gauguin’i çağırıyor ve ancak Gauguin’in gelişi de gidişi de Van Gogh‘a hiç iyi gelmiyor. Hayatının bundan sonraki kısmını da çok büyük ölçüde etkileyecek bir hastalık kulağını kesmesine sebep oluyor. Sonrasında da… Sonrasında hayatını olabilecek en normal şekilde yaşama uğraşının yanı sıra yine birbirinden enfes resimler yapmaya devam ediyor. Siz iyisi mi alın bu kitabı. Hem Van Gogh‘un hayatına hem de Barbara Stok’un çizgilerine hayran kalacaksınız emin olun. Keyifle!

Vincent - Barbara Stok Vincent - Barbara Stok

Yapı Kredi Yayınları’ndan  çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda:

Sanat tarihinin en önemli isimlerinden Vincent van Gogh resimleriyle olduğu kadar çalkantılı iç dünyasıyla da tanınır.

Yazar ve çizer Barbara Stok ressamın güney Fransa’da geçirdiği yoğun ve verimli dönemi konu ediniyor kitabına: Van Gogh’un bir ressamlar evi kurma hayali, Gaugin’e duyduğu güven, geçirdiği sinir krizleri ve her koşulda yardımını ve desteğini esirgemeyen kardeşi Theo’yla mektuplaşmaları…

“Bana kolera, verem ya da kanser gibi hastalıklar göksel ulaşım araçları gibi geliyor, tıpkı gemi ya da trenin dünyevi ulaşım araçları olması gibi. Bir ressamın hayatındaki en zor şey ölüm değildir belki de.”

Kitabı satın almak için de aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:
babilcom satinal

Menüye dön