Uçurtmam Bulut Şimdi – Sevim Ak

Uçurtmam Bulut Şimdi kısa kısa öykülerden oluşan hayli komik bir kitap. Kahramanımız Meltem yine iş başında elbette. Bu küçük kızın yaşadıklarını okudukça hem çok güleceksiniz hem de içiniz ısınacak. On dört öyküden oluşan kitap her akşam uykudan önce okunsa, çocukların yüzlerine sevimli bir gülümseme kondurur diye düşünüyorum.

Uçurtmam Bulut Şimdi - Sevim Ak

Bir uçurtma nasıl bulut olur? Kitap satın almaya gücümüz yok lafını duyunca evdeki eski kitapları satan Meltem sizce sadece kitapları satarak mı para kazanacaktır yoksa annesinin gözü gibi baktığı çiçeklerle mi? Peki bir çocuğun gözyaşı havada nasıl değişimlere neden olur? Meltem’in gözlüğü kırıldığında hangi ottan çare dilenmiştir dersiniz? Bu ve bunlara benzer birbirinden sevimli öyküleriyle Sevim Ak bu kitabında okurları Meltem’e iyice hayran bırakıyor. Mutlaka okuyun derim. Keyifle!

Kitapta beni gülümseten cümleler: “İlahi çocuk! Sana kitap parası veremeyeceğimizi nereden çıkardın? Her zaman kitaba verilecek paramız vardır. Yeter ki okumak iste.”

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Uçurtmam Bulut Şimdi – Sevim Ak

Sevim Ak, çocuk okurlarla çok kolay ilişki kurabilen, çocuk edebiyatımızın usta yazarlarından biri. Yazdığı kitapları okuyan genç okurlarından o kadar çok mektup alıyor ki. Yazdığı romanlar, öyküler, her yaşta çocuğun dünyasını süslüyor. Yazar, genç okurlarını yarattığı o büyülü ortama bir anda çekiveriyor.

Uçurtmam Bulut Şimdi’ de birbirinden güzel öyküler var. Babasının yaptığı ilk uçurtmayı elinden kaçıran çocuk, kitapçılık yapmaya kalkan iki çocuğun başına gelenler, yağmurun gizini bulmaya çalışan küçük kız, elişi kâğıtlarıyla resim yapmaya çalışan kızın şaşkınlığı, deprem korkusu yaşayan iki kardeş, beden eğitimi dersinde neler neler yapmak isteyen cılız çocuk, anneler gününde hediye almaya çalışan sevimli kız, yemiş vermeyen dut ağacını korkutan, annesinin çalıştırdığı dersten geçer not alamayan, herkesin gökyüzünde bir yıldızı olduğunu öğrenen, yeni giysi almak için dükkân dükkân dolaşıp üzülen, yaşlılar haftasında bir teyzenin ağır filesini taşımaya kalkan küçük çocuk.

Okuyun, aslında nasıl zengin bir hayatınız olduğunu göreceksiniz.

Dizi: Çağdaş Türk Edebiyatı
Yaş Aralığı: 7, 8, 9, 10+

Bu kitap Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl okuma projesi kitaplarından biri! Siz de hem içinizdeki çocuğu hem de çocuğunuzu mutlu etmek için bizimle birlikte okuyun!

Menüye dön