Twinkle Twinkle – Kaori Ekuni

Twinkle Twinkle Japon yazar Kaori Ekuni’nin okuduğum ilk kitabı. Bu kitabı tamamen tesadüf ederi buldum ve bu güzelim tesadüf sonucu kendimi ne kadar şanslı hissettiğimi size anlatamam. Malum Japon yazarları ben çok sevsem de ülkemizde kitaplarını bulmak ne yazık ki hiç kolay değil. Neyse!  Japon yazarlar gerçekten çok ilginçler. Ne zaman yeni bir Japon yazar keşfetsem, her defasında ne kadar ilginç olduklarını düşünürken buluyorum kendimi. Kaori Ekuni de Twinkle Twinkle ile kendini ilginç listesinde en üst sıralara atmayı başardı. Seveceksiniz bu kadını. Hem de çok seveceksiniz!

Twinkle Twinkle - Kaori Ekuni

Japonya’da Murakami’nin kadın versiyonu olarak lanse edilen yazar, “değişik” karakterleri ile Murakami’yi andırmıyor değil. Hoş bir dünyası var. Herkesin kendine yer bulamayacağı bir dünya, o yüzden kimileri çok sevecek, kimileri de linç etmek isteyecektir eminim.

kaori ekuni

Twinkle Twinkle bir aşk hikayesi, bir “bu benim hayatım” hikayesi. Bir de tabi, “benim hayattan beklentim bu” hikayesi. Nasıl akıp gidiyor anlatamam. Türkçe çevirisi elbette yok. Hangi yayınevi çevirecekmiş şaşarım! İngilizce çevirisi müthiş, muhakkak göz atın derim. Şimdiden keyifli okumalar.

Penguin Random House’dan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Twinkle Twinkle – Kaori Ekuni

Simultaneously seductive and elusive…Ekuni serves up an array of subtly nuanced emotion. – Lambda Lit Review

Bright and clear…(Twinkle Twinkle) is modern, charming, and thoroughly enjoyable. – The Guardian

This book is simple. This book is a pearl…Twinkle Twinkle is totally earnest, and absolutely surprising.” – BUST Magazine

Comments are closed.

Menüye dön