Tom Rachman – The Imperfectionists

The Imperfectionists, Tom Rachman‘ın ilk kitabı. İlk kitaplar her zaman önemlidir. Yazarla ilk tanışma, ilk izlenimler hep akılda kalır. Rachman’ı her zaman değişik ve iyi olarak hatırlayacağım ve bundan sonraki kitaplarını da muhakkak takip edeceğim. Anlayacağınız, kitap çok iyiydi.

tom rachman

Kitap, okurken uzunca ara veren insanlar için biraz karmaşık olabilir çünkü hikaye bölümler halinde birbiriyle alakalı ancak farklı gözlerden anlatılmış. Her bölümde söz konusu gazete ve çalışanları (ve bir de okur) ile ilgili bir hikaye okuyoruz ki bunlar kanımca tek başlarına bile şahane kısa öyküler olabilir.

tom rachman

İnsanı zorlamayan bir kitap The Imperfectionists ancak yine de belli noktaları hikaye boyunca geçmişe ve geleceğe giderek bağlamanız gerekiyor. Bu kimdi şimdi, aman bu kadın nerden çıktı diyecek tiplerdenseniz hiç okumayın derim. Gözünüzü de korkutmayayım, normal bir okuyucu iseniz çok rahat okur ve çok severseniz. Lafım sadece okumaya uzun aralar veren ve dikkatsiz okuyuculara. Dilimize ne yazık ki çevrilmemiş. Orijinalini de kitapçılarda ya da internette bulabilirsiniz. Şimdiden keyifle okuyun!

← Önceki yazı
Menüye dön