Tokyo Performance – Roger Pulvers

Tokyo Performance internetin tüm hayatımızı etkilemediği bir dönemin Japonyasında geçiyor. Her şey bir televizyon programında olup bitiyor. İnsanı ilişkiler, şöhret, yalnızlık ve aile üzerine bolca düşündürüyor. Böylesi küçük bir kitaptan beklenmeyecek bir etki bırakacak üzerinizde.

Tokyo Performance - Roger Pulvers

Nori, Japonya’nın en ünlü şeflerinden biridir. Tokyo’da yaşamaktadır ve kendine ait bir televizyon programı vardır. Belli bir kadın kitlesi arasında özellikle popülerdir ve bu popülaritesinin de farkındadır. Programında bir yandan yemek yemek yaparken bir yandan çeşitli konulardan bahseder. Ancak Nori hayatının en ilginç televizyon şovunu sunacaktır.

Şov esnasında Nori bir yandan patlıcan soyarken bir yandan eşinden ve çocuklarından bahsetmeye başlar. Yavaş yavaş ailesiyle ilişkisi hakkında daha çok şey öğreniriz ve Nori’ye üzülmeden edemeyiz. Onca şöhretine ve görünen iyi yaşamına rağmen bir şeylerin eksikliği çığlık çığlığa kendini göstermektedir. Programı izleyenler bir daha asla izleyemecekleri bir şovu izlediklerinin farkına varırlar. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. en azından ünlü şef Nori için.

Avustralyalı yazar Roger Pulvers, televizyonda gördüklerimizin gerçeklerden ne kadar uzak olduğunu komik ve trajik bir öyküyle anlatmayı başarmış. Keyifle!

Red Circle’dan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Tokyo Performance – Roger Pulvers

Tokyo Performance, set in the pre-internet age, brilliantly captures the zeitgeist of Japan at the time. In this riveting, entertaining and wholly poignant tale, a Japanese celebrity, whilst live on air, receives a phone call that will change his life forever. Nori, a high profile Tokyo-based celebrity chef with his own weekly television show, is famous and beloved and he knows it – but he’s about to put in his strangest performance. Award-winning writer, playwright and director, Roger Pulvers, brings his love and deep fascination for Japanese culture to Tokyo Performance, a funny and, at times, tragic story, which explores the cost of fame.

Bu kitap Her Ülkeden Bir Kitap Okuma Serüveni’nin bir parçası. Dünyayı edebiyatla tanımak isterseniz, siz de bana katılın ve her ülkeden en az bir yazar okuyalım! 

Menüye dön