Thomas Brezina – Hayalet Gemiyle Yolculuk

Gerçek bir denizde, hayalet bir gemiyle yolculuğa ne dersiniz?

Hayalet Gemiyle Yolculuk çocukluğumdan bu yana okuduğum ilk Thomas Brezina kitabı oldu. Thomas Brezina benim için her zaman bendeki okuma sevgisini ortaya çıkaran yazar olarak kalacak. Babamın bana Dört Kafadarlar Takımı’nın setini aldığı günü de asla unutamıyorum. Kırmızı bir kutu içinde gelen kitapların yanında bir de tişört vardı. Kitapları o kadar çok sevmiştim ki arkadaşlarıma da bu sevgimi aşılamıştım. Biz de kitaptaki gibi iki kız iki erkekten oluşan bir arkadaş grubuyduk ve bazen kitaplardan ilham alıp orada burada macera arıyorduk. Şimdi tekrar bir Thomas Brezina kitabı okuduğumda gördüm ki bu yazar çocukları ve gençleri gerçekten çok iyi tanıyor ve onların dilinden konuşuyor.

Thomas Brezina - Hayalet Gemiyle Yolculuk

Hayalet Gemiyle Yolculuk Sevimli Canavarlar dizisinde yer alan bir kitap. Daha önce bu diziyi hiç okumamıştım ve Thomas Brezina’nın yarattığı birbirinden sevimli canavarlara hayran kaldım diyebilirim. Hikayenin kahramanı Max hemen çocukların sempatisini kazanacak bir karakter. Biraz korkak olsa da insanları dehşete düşüren onca şeyin üstesinden ustalıkla gelebilen bir çocuk ve arkadaşları da canavarlardan oluşuyor! Çocukların hayal güçlerine erişip, bir kitapla nelere ulaşabileceklerini gösterebilecek güce sahip bir yazar Thomas Brezina. Sanırım ben de en çok bu yüzden seviyordum onun kitaplarını okumayı. Hem macera, hem dostluk, hem de komediyi bir arada gayet basit bir dille harmanlayan yazarın kitaplarını okuyup da sevmeyecek bir çocuk düşünemiyorum. Minik bireylerin içindeki macera isteğini doyuracak ve gerçekten güzel kapılar açacak bu kitaplar. Birlikte keyifle okuyabilirsiniz!

Thomas Brezina - Hayalet Gemiyle Yolculuk

Kitapta beni gülümseten cümleler:
“!Aaaaa!’ Avazı çıktığı kadar bağırarak doğruldu. Bulgur paketi parmaklarına asılmıştı. Paketin bir ağzı vardı ve Bayan Bezelyetanesi’nin elini ısırmıştı.”

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Hayalet Gemiyle Yolculuk – Thomas Brezina

Sevimli Canavarlar dizisinin dokuzuncu kitabı olan Hayalet Gemiyle Yolculuk’ta kahramanlarımız bu kez kendilerini bir hayalet gemide buluyorlar. Max’ın canavar arkadaşları, onun bütün uyarılarına kulaklarını tıkayarak Donna Dori adlı bir hayalet gemiyle yolculuğa çıkmışlardır. Aradan dört hafta geçip de gemi geri gelmeyince Max kaygılanır; arkadaşlarını bulabilmek için araştırmalara başlar. Bu arada Donna Doria’nın gerçek öyküsünü öğrenince iyice korkuya kapılır. Bir yolunu bulup geminin yola çıktığı uzak limana gider, arkadaşlarının izini sürmeye başlar. Her zaman olduğu gibi kahramanlarımızı yine bin bir tehlike beklemektedir.

Dizi: Heyecanlı Kitaplar
Yaş Aralığı: 9, 10, 11

Bu kitap Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl okuma projesi kitaplarından biri! Siz de hem içinizdeki çocuğu hem de çocuğunuzu mutlu etmek için bizimle birlikte okuyun!

Menüye dön