The Wind in the Willows – Kenneth Grahame

The Wind in the Willows Kenneth Grahame’ın 1908 yılında yazdığı ve hala popülerliğinden hiçbir şey kaybetmemiş tatlı mı tatlı bir çocuk kitabı. Ancak siz çocuk kitabı dediğime bakmayın, bu klasik her yaştan insanın çok hoşuna gidecek!

The Wind in the Willows İngiltere’nin (ve aslında daha birçok ülkenin) en çok okunan çocuk kitaplarından biri. Hem karakterlerinin eşsizliği hem de Grahame’nin hikaye anlatmadaki ustalığı sizi kitaba bağlayıverecek. Ben ne yazık ki taşınma telaşından dolayı kitabı istediğim kadar hızlı bir şekilde okuyamadım ancak her okuduğumda beni gülümsetmeyi başardı diyebilirim. Kitapta ince ince işlenen tatlı ahlak derslerinin yanı sıra dostluk, vefa, affetmek, macera, gizem ve daha birçok şey hakkında okuyacaksınız. Köstebek, Fare, Karakurbağası ve Porsuk bundan sonra asla unutmayacağız arkadaşlarınız olacaklar ve kitabı her elinize aldığınızda o güzelim nehir kenarına ışınlanacaksınız.

The Wind in the Willows - Kenneth Grahame

Kitap dilimize de Söğütlerdeki Rüzgar adıyla çevrildi. Hem size hem de etrafınızdaki çocuklara çok iyi gelecek. Mutlaka okuyun derim. Keyifle!

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: The Wind in the Willows – Kenneth Grahame

The Wind in the Willows is a classic of children’s literature by Kenneth Grahame, first published in 1908. Alternately slow moving and fast paced, it focuses on four anthropomorphised animal characters in a pastoral version of England. The novel is notable for its mixture of mysticism, adventure, morality, and camaraderie and celebrated for its evocation of the nature of the Thames valley. In 1908 Grahame retired from his position as secretary of the Bank of England. He moved back to Cookham, Berkshire, where he had been brought up and spent his time by the River Thames doing much as the animal characters in his book do-namely, as one of the phrases from the book says, “simply messing about in boats”-and wrote down the bed-time stories he had been telling his son Alistair. In 1909, Theodore Roosevelt, then US president, wrote to Grahame to tell him that he had “read it and reread it, and have come to accept the characters as old friends”.The novel was in its thirty-first printing when playwright A. A. Milne adapted a part of it for the stage as Toad of Toad Hall in 1929. In 2003, The Wind in the Willows was listed at number 16 on the BBC’s survey The Big Read.

Bu kitap Kitaplık Kedisi Reading Challenge 2017 kitaplarından biri. Siz de katılın, 2017 boyunca birlikte yirmi enfes kitap okuyalım, Birleşik Krallık edebiyatını birlikte keşfedelim!

Menüye dön