The Shadow Sister – Lucinda Riley

The Shadow Sister Yedi Kız Kardeş serisinin üçüncü kitabı. Serinin aynı adı taşıyan ilk kitabını büyük zevkle okumuştum çünkü gerçeklerden kaçmak isteyenler için harika bir hikaye sunuyor. İkinci kitapta aradığımı bulamamış olsam da serideki tüm kitapları okumak istediğimi biliyordum. İyi ki pes etmemişim. The Shadow Sister Star adlı kız kardeşin hikayesini müthiş bir şekilde anlatıyor. Şimdiden diğer kitapları okumak için sabırsızlanıyorum.

The Shadow Sister - Lucinda Riley

The Shadow Sister, serideki diğer kitaplar gibi hem şimdinin hem de geçmişin hikayesini anlatıyor. Star’ın içine kapanık karakteri ve etkisinde kaldığı kardeşinin gölgesinden çıkmasını okumak hayli eğlenceliydi. Ancak kitabı gerçek bir kaçış kitabı yapan Star’ın gerçek ailesini bulması ile başlıyor. Star kardeşi Ce-Ce ile zaten yaşamaya karar verdiği ülkede (spoiler vermemek için neresi söylemek istemiyorum) gerçek ailesini bulmaya karar veriyor. Kendisine kalan ipuçları onu eski ve kıymetli kitaplar satan bir kitapçıya götürüyor. Ben içinde kitapçı olan her kitabı çok sevdiğimden bu kitabı da hemen sevdim.

Ancak daha sonra ortaya çıkacak onca iyi karakter ve en az karakterler kadar ilgi çekici bir ev var hikayede. Mekanları ve onlarla ilişkili insanların hem geçmişte hem de bugünde yaşadıklarını okumak gerçekten çok keyifliydi. 700 sayfa olmasına rağmen kitabı üç günde bitirmem de bundan dolayı. Siz de sizi farklı ülkelere götürüp birbirinden değişik hikayeler anlatacak bir kaçış kitabı arıyorsanız bu seiyi öneririm. Keyifle!

Serideki diğer kitaplar:

1- Yedi Kız Kardeş
2- The Storm Sister
3- The Shadow Sister
4- The Pearl Sister
5- The Moon Sister

Pan MacMillan’dan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: The Shadow Sister – Lucinda Riley

Following on from the bestselling The Seven Sisters and The Storm Sister, The Shadow Sister is the third book in Lucinda Riley’s spellbinding series, loosely based on the mythology of the Seven Sisters star cluster.

Star D’Apliese is at a crossroads in her life after the sudden death of her beloved father – the elusive billionaire, named Pa Salt by his six daughters, all adopted by him from the four corners of the world. He has left each of them a clue to their true heritage, but Star – the most enigmatic of the sisters – is hesitant to step out of the safety of the close relationship she shares with her sister CeCe. In desperation, she decides to follow the first clue she has been left, which leads her to an antiquarian bookshop in London, and the start of a whole new world . . .

A hundred years earlier, headstrong and independent Flora MacNichol vows she will never marry. She is happy and secure in her home in the Lake District, living close to her idol, Beatrix Potter, when machinations outside of her control lead her to London, and the home of one of Edwardian society’s most notorious players, Alice Keppel. Flora is pulled between passionate love and duty to her family, but finds herself a pawn in a game – the rules of which are only known to others, until a meeting with a mysterious gentleman unveils the answers that Flora has been searching for her whole life . . .

As Star learns more of Flora’s incredible journey, she too goes on a voyage of discovery, finally stepping out of the shadow of her sister and opening herself up to the possibility of love.

Menüye dön