The Pearl Sister – Lucinda Riley

The Pearl Sister Lucinda Riley’nin Yedi Kız Kardeş adlı serisinin dördüncü kitabı. Bu kitapta CeCe adlı, okurlar arasında pek popüler olmayan kardeşin öyküsünü okuyoruz. İngiltere, İskoçya, Avustralya ve Tayland’da geçen kitap, özellike Avustralya’daki inci ticareti üzerinde durduğundan hayli hoşuma gitti.

The Pearl Sister da diğer kitaplarda olduğu gibi hem şimdinin hem de geçmişin hikayelerini anlatıyor. CeCe, Star kendi ailesini bulup da kendi hayatını tamamen değiştirdikten sonra yapayalnız ve biraz da çaresiz hissetmektedir. Londra’daki evini bırakıp Tayland’a gitmeye karar verir. Burada tanışacağı ilginç yabancının da desteğiyle kendi ailesini bulmak için ilk adımlarını atar ve nihayet Avustralya’ya gider. Bu ülkeye adımını atar atmaz tanıştığı insanlar ve edindiği bilgiler sayesinde ailesini bulması çok zamanını almayacaktır. Ancak sadece ailesini değil, nihayet sanatsal yeteneğini de keşfedecek ve sonunda huzursuzluktan kurtulacaktır.

The Pearl Sister - Lucinda Riley

The Pearl Sister’ın diğer kahramanı da CeCe’nin geçmişinden Kitty’dir. Kitty ne yazık ki bir türlü sevemediğim ve hikayesini okurken biraz bocaladığım bir karakter oldu. Berbat bir aşk hikayesi ve acıklı bir aile draması gibi hissettirdi ne yazık ki. Ancak sayesinde Avustralya’nın geçmişi ve inci ticaretini okuduğum için hayli mutluyum.

Yedi Kız Kardeş serisi kafa dağıtmak için okumayı seçtiğim bir seri. Her kitapta yeni bir şeyler öğrenmenin yanı sıra bu ilginç ailenin maceralarını okumak bana iyi geliyor. Özellikle canım sıkkın olduğunda okumayı tercih ediyorum. Ortalama 700 sayfa civarında olan kitapları iki üç gün içerisinde şıp diye okumam da bundan kaynaklanıyor sanırım. Sizi hiç yormayacak, çeşitli ülkeleri gezdirecek ve hayli gizemli bir ailenin içine düşürecek bir seri arıyorsanız mutlaka okuyun derim. Özellikle keyifsiz zamanlarınızda sizi gerçeklikten koparacağına emin olabilirsiniz. Keyifle!

Serideki diğer kitaplar:

1- Yedi Kız Kardeş
2- The Storm Sister
3- The Shadow Sister
4- The Pearl Sister
5- The Moon Sister

Pan Macmillan’dan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: The Pearl Sister – Lucinda Riley

The Pearl Sister: Journey to the dusty plains of Central Australia in The Pearl Sister, the fourth book in the number one bestselling Seven Sisters series by Lucinda Riley. A spellbinding story of love and loss, inspired by the mythology of the famous star constellation.

CeCe D’Apliese has never felt she fitted in anywhere. Following the death of her father, the elusive billionaire Pa Salt – so-called by the six daughters he adopted from around the globe and named after the Seven Sisters star cluster – she finds herself at breaking point. Dropping out of art college, CeCe watches as Star, her beloved sister, distances herself to follow her new love, leaving her completely alone.

In desperation, she decides to flee England and discover her past; the only clues she has are a black-and-white photograph and the name of a woman pioneer who lived in Australia over one hundred years ago. En-route to Sydney, CeCe heads to the one place she has ever felt close to being herself: the stunning beaches of Krabi, Thailand. There amongst the backpackers, she meets the mysterious Ace, a man as lonely as she is and whom she subsequently realizes has a secret to hide . . .

A hundred years earlier, Kitty McBride, daughter of an Edinburgh clergyman, is given the opportunity to travel to Australia as the companion of the wealthy Mrs McCrombie. In Adelaide, her fate becomes entwined with Mrs McCrombie’s family, including the identical, yet very different, twin brothers: impetuous Drummond, and ambitious Andrew, the heir to a pearling fortune.

When CeCe finally reaches the searing heat of the Red Centre of Australia, she begins the search for her past. As something deep within her responds to the energy of the area and the ancient culture of the Aboriginal people, her creativity reawakens once more. With help from those she meets on her journey, CeCe begins to believe that this wild, vast continent could offer her something she never thought possible: a sense of belonging, and a home . . .

Menüye dön