The Obesity Code – Dr. Jason Fung

The Obesity Code daha önce aralıklı oruç hakkındaki The Complete Guide to Fasting adlı kitabını hayranlıkla okuduğum Dr. Jason Fung’un bir kitabı. Okuduğum her kitabıyla aklımdaki soruları cevaplayan nadir doktorlardan olduğundan ne yazdıysa okumak peşindeyim, size de öneririm.

The Obesity Code - Dr. Jason Fung

The Obesity Code, çağımızın en büyük sıkıntılarından biri olan obezite ve yanlış beslenmeye odaklanmış bir kitap. Bunca diyet ve egzersiz önerisine rağmen neden hala beslenme kaynaklı hastalıkların çoğalıyor? Suç ağzını tutamayıp, diyetlerine uymayan insanlarda mı yoksa diyetlerin doğasında mı? Az yemek ve spor yapmak sürdürülebilir bir durum mu? Kalori kısıtlaması neye dayandırılıyor ve günümüzde hala geçerliliği var mı? Kilo verdikten sonra neden tekrar kilo alırız? Bu ve daha birçok sorunun cevabı bu kitapta mevcut.

Oldukça basit bir dille yazmış kitabı Dr. Fung ve her şeyi tüm detayıyla açıklamış. Kitap bittiğinde beslenme ile ilgili bilmediğim bir çok şey öğrendiğim için çok mutlu oldum. Özellikle diyet yaptıktan sonra verilen kiloları geri almamak konusunda aklımda birçok soru vardı. Bu kitaptan sonra tüm cevaplar yerini buldu. Konuyla ilgilenen herkese öneririm. Sağlıkla!

Hazır buradayken şu kitaba da göz atmak isteyebilirsiniz: Taş Devri Diyeti – Prof. Dr. Ahmet Aydın

Scribe Publications’tan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: The Obesity Code – Dr. Jason Fung

We are in the midst of an obesity epidemic, but despite being inundated with diet advice we are only getting fatter. We count calories and exercise regularly, yet still the pounds won’t budge. Why?

In this highly readable and provocative book, Dr Jason Fung sets out a groundbreaking new theory: that obesity is caused by our hormones, rather than a lack of self-control.

He reveals that overproduction of insulin in the body is the root cause of obesity and obesity-related illnesses including type 2 diabetes, and offers robust scientific evidence that reversing insulin resistance is the only way to lose weight in the long term.

It turns out that when we eat is just as important as what we eat, so in addition to his five basic steps – a set of life-long eating habits that will improve your health and control your insulin levels – Dr Fung explains how to use intermittent fasting to break the cycle of insulin resistance and reach a healthy weight – for good.

Menüye dön