The Moon Sister – Lucinda Riley

The Moon Sister Lucinda Riley’nin Yedi Kız Kardeş serisinin beşinci kitabı. Bu kitapta Tiggy adlı çok sevilen kız kardeşin hikayesini okuyoruz. Tiggy diğer kız kardeşlere kıyasla biraz daha sempatik ve hayli spiritüel bir karakter olduğundan bu kitabı çok seveceğimi düşünmüştüm ancak ne yazık ki tam tersi oldu.

The Moon Sister İskoçya ve İspanya’da geçiyor. Tiggy’nin hayatını daha çok İskoçya’da okurken, ailesinin hayatını da İspanya’da okuyoruz. Tiggy’nin hayvanlarla ilişkisi ve mekan olarak İskoçya hakkında okumak çok keyifliydi. Ancak yazar ne yazık ki Tiggy’i spiritüel yapacağım derken çok iyi niyetli bir aptala dönüştürmüş. Hisleri bu denli kuvvetli bir bruja‘nın Zed gibi bir karakteri anında anlamaması, kız kardeşlerinden duyduklarına rağmen konuyla ilgili hemen karar verememesi başlı başına saçmalıktı kanımca. Öte yandan Tiggy’nin ailesinin anlatıldığı bölümler o kadar gereksizce detaylıydı ki çok sıkıldım. Ayrıca Tiggy’nin anne ve babasının hikayesi koca kitapta neredeyse bir paragrafa sığdırılmış; gerçekten onca gereksiz ayrıntı yerine anne ve babanın hikayesine odaklanılsa daha iyi olurdu.

The Moon Sister - Lucinda Riley

Yine de İspanya’daki çingeneler hakkında okumak hayli keyifliydi. Tiggy’nin spiritüel tarafını güçlendirmesi, kendisi gibi özel yeteneklere sahip akrabaları ile iletişimi ve onlardan öğrendikleri nihayet Tiggy karakterine bir şeyler katmayı başardı. İskoçya’da geçen kısımlarda ise doğal hayatın korunması ve hayvanlarla ilgili bölümleri zevkle okudum.

The Moon Sister serideki en sevdiğim kitap olmasa da hızlıca okuduğum kitaplardan biri oldu. Serinin sonuna yaklaştıkça olabileceklerin ipuçlarını da yavaş yavaş görmeye başlıyoruz. Umarım her şey çok iyi bir şekilde birbirine bağlanır. Bir sonraki kitapta kız kardeşlerin en ünlüsü ve fakat hakkında hırçın olması dışında neredeyse hiçbir şey bilmediğimiz Electra’nın hikayesi anlatılıyor. Umarım bundan çok daha iyidir.

Serideki diğer kitaplar:

1- Yedi Kız Kardeş
2- The Storm Sister
3- The Shadow Sister
4- The Pearl Sister
5- The Moon Sister

Pan Macmillan’dan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: The Moon Sister – Lucinda Riley

From the Scottish Highlands and Spain, to South America and New York, The Moon Sister is the fifth epic story in the Seven Sisters series by the international number one bestseller Lucinda Riley. A spellbinding story of love and loss, inspired by the mythology of the famous star constellation.

After the death of her father – Pa Salt, an elusive billionaire who adopted his six daughters from around the globe – Tiggy D’Apliese , trusting her instincts, moves to the remote wilds of Scotland. There she takes a job doing what she loves; caring for animals on the vast and isolated Kinnaird estate, employed by the enigmatic and troubled Laird, Charlie Kinnaird.

Her decision alters her future irrevocably when Chilly, an ancient gipsy who has lived for years on the estate, tells her that not only does she possess a sixth sense, passed down from her ancestors, but it was foretold long ago that he would be the one to send her back home to Granada in Spain . . .

In the shadow of the magnificent Alhambra, Tiggy discovers her connection to the fabled gypsy community of Sacromonte, who were forced to flee their homes during the civil war, and to ‘La Candela’ the greatest flamenco dancer of her generation.

Tiggy follows the trail back to her own exotic but complex past, and under the watchful eye of a gifted gypsy bruja she begins to embrace her own talent for healing.

But when fate takes a hand, Tiggy must decide whether to stay with her new-found family or return to Kinnaird, and Charlie . . .

The Moon Sister follows The Seven Sisters, The Storm Sister, The Shadow Sister and The Pearl Sister. Continue the epic multi-million selling series with The Sun Sister.

‘Lucinda Riley at the top of her game: a magical storyteller who creates characters we fall in love with and who stay with us long after we finish reading.’ – Lucy Foley, bestselling author of The Hunting Party.

Menüye dön