The Last Camel Died at Noon – Elizabeth Peters

The Last Camel Died at Noon Elizabeth Peters’ın Amelia Peabody serisinin altıncı kitabı. Daha önce serisinin ilk beş kitabını okumuş ve çok sevmiştim. Ancak serinin devamı dilimize çevrilmediği için daha sonra devam etmek üzere bir kenara ayırmıştım. Şimdi okumak için tam zamanı değil mi? Evden çıkamadığım için depresyona girmek yerine Eski Mısır’da birbirinden keyifli maceralara atılmayı tercih ediyorum efendim. Size de öneririm.

The Last Camel Died at Noon - Elizabeth Peters

Gelin görün ki The Last Camel Died at Noon seride en zevk almadan okuduğum kitap oldu. Elbette yine de bir Amelia Peabody kitabı olduğu için hoş anları yok değildi. Ancak ilk beş kitabı okuduğum kadar zevkle okumadım. Kitabın yorumlarını incelediğimde birkaç okurun da benimle aynı fikirlere sahip olduğunu gördüm. Yazar da zaten bu kitapta stilini biraz değiştirdiğini söylemiş. Keşke değiştirmeseymiş. Sanıyorum dilimize de bu yüzden çevrilmedi ve sadece beş kitapla kaldı.

Bu kitapta sevgili Peabody, Emerson ve artık 10 yaşında olan oğulları Ramses kayıp bir şehir ve medeniyeti keşfetmekle kalmayıp içişlerine de müdahale ediyorlar. Elbette masumları savunurken bir yandan da arkeolog olarak görevlerini yerine getirmeye çalışıyorlar. Açıkçası bu seride en çok sevdiğim karakter Ramses ve hakkında okudukça bu çocuğu daha çok seviyorum. Bir sonraki kitabı okumak için de şimdiden sabırsızlanıyorum. Keyifle!

Serinin diğer kitaplarını incelemek için: Amelia Peabody Serisi

Little, Brown’dan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: The Last Camel Died at Noon – Elizabeth Peters

Join our plucky Victorian Egyptologist, together with her devastatingly handsome and brilliant husband Radcliffe, in another exciting escapade

This time Amelia and her dashing husband Emerson set off for a promising archaeological site in the Sudan, only to be unwillingly drawn into the search for an African explorer and his young bride who went missing twelve years back.

They survive the rigours of the desert, the death of their camels, and the perfidy of their guides, only to find themselves taken prisoner in a lost city and civilisation. Amelia and Emerson must bravely continue making archaeological finds while doing their best to rescue the innocent… and themselves.

Menüye dön