The Hiding Game – Naomi Wood

The Hiding Game Naomi Woods’un Hemingway’in Kadınları adlı romanından sonra okuduğum ikinci kitabı oldu. Hemingway’in Kadınları’nı zevkle okumuştum ancak bu kitap bende büyük bir haya kırıklığı yarattı.

The Hiding Game, Almanya en karanlık dönemine girmek üzereyken Bauhaus’da bir arkadaş topluluğunun yaşadıklarını anlatıyor. Şu konunun güzelliğine, çekiciliğine bakar mısınız? Hem sanat, hem tarih hem de akademik bir ortam. Tam da benim için yazılmış diye düşünmüştüm kitabı ilk gördüğümde. Ancak birkaç bölüm okuduktan sonra kitabın elimde günlerce sürüneceğini anladım. Ne okumaktan vazgeçebildim ne de okumak için can attım.

The Hiding Game - Naomi Wood

Karakter odaklı bir roman olmasına rağmen karakterlerin hiçbirini adamakıllı tanıyamadım. Dolayısıyla hiçbirine ısınamadım. Aralarındaki o tuhaf ilişki yumağını zevkle okudum. Ancak yaşananlara gösterdikleri tepkileri gereksizce güçlü ve anlamsız buldum. Bauhaus hakkında biraz daha fazlasını öğrendim ama yine de kitabı okurken sıkılmadan edemedim. Özellikle Bauhaus hayranıysanız kitap ilginizi çekebilir diye düşünüyorum. Keyifle!

Pan MacMillan’dan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: The Hiding Game – Naomi Wood

‘A suspenseful story of obsession against the tense political backdrop of Germany’s Bauhaus art school’ – Sunday Times

In 1922, Paul Beckermann arrives at the Bauhaus art school and is immediately seduced by both the charismatic teaching and his fellow students. Eccentric and alluring, the more time Paul spends with his new friends the closer they become, and the deeper he falls in love with the mesmerising Charlotte. But Paul is not the only one vying for her affections, and soon an insidious rivalry takes root.

As political tensions escalate in Germany, the Bauhaus finds itself under threat, and the group begins to disintegrate under the pressure of its own betrayals and love affairs. Decades later, in the wake of an unthinkable tragedy, Paul is haunted by a secret. When an old friend from the Bauhaus resurfaces, he must finally break his silence.

From the author of the award-winning Mrs Hemingway, Naomi Wood’s The Hiding Game is a beautifully written, powerful and suspenseful novel about the dangerously fine line between love and obsession, set against the most turbulent era of our recent past.

Bu kitap Kitaplık Kedisi Reading Challenge 2021 kitaplarından biri. Siz de katılın, 2021 boyunca birbirinden enfes yazarları keşfedip, onların büyüsüne kapılın. 2021 kitaplarla mutlu olacağımız ve edebiyatın nimetlerinden faydalananacağımız bir yıl olsun!

Menüye dön