The Distance Between Us – Renato Cisneros

The Distance Between Us Perulu yazar Renato Cisneros’un okuduğum ilk kitabı oldu. Sadece Peru’da binlerce baskı yapmış bu kitap, Latin Amerika’ya yayılan bir aile romanı. Ve bu ailenin ne kadar farklı bir aile olduğunu anlatamam.

The Distance Between Us - Renato Cisneros

Bu kitabı okumam beklemediğim kadar uzun sürdü. Yer yer ara vermem, üzerine düşünmem gerekti. Babamı ve ailemi ne kadar sevdiğimi tekrar tekrar hatırladım. Yazarın kendi babasını araştırırken geçmişin hayaletleri ile karşılaştıkça içine düştüğü durumu okumak pek kolay değildi doğrusu. Ancak dili o kadar güzeldi ki sanki yazarla muhabbet ediyormuş gibi hissettim.

The Distance Between Us El Gaucho’nun hikayesini anlatıyor. Perulu ordu mensubu ve politikacı bir babanın bilinmeyen diğer hayatını ortaya çıkaran oğlunu dinlemek sizi de çok etkileyecek eminim. Ailemizi ne kadar tanıyoruz? Bu soru aklınızdan çıkmayacak. Keyifle!

Charco Press’ten çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: The Distance Between Us – Renato Cisneros

If I succeed in understanding who he was before I was born, perhaps I will be able to understand who I am now that he is dead…

In this sprawling family saga stretching across Latin America, a son embarks on a journey to understand his complex relationship with his father and how it shaped the man he is today.  Recalling Gabriel García Márquez’s One Hundred Years of Solitude and Isabel Allende’s House of the Spirits, the renowned journalist and writer Renato Cisneros probes deep into his own family history to try and come to terms with his father, General Luis Federico ‘The Gaucho’ Cisneros, a leading, controversial figure in the oppressive military regime that held power in Peru during the 1970s and 1980s, a tortuous period marked by state-sanctioned terrorism and the rise of the Shining Path.

Selling over 35,000 copies in Peru alone, The Distance Between Us is at once excruciating in its honesty and deeply moving in its universal relevance. Winner of the Prix Transfuge du Meilleur Roman de Littérature Hispanique 2017, finalist for the Vargas Llosa Biannual Award and longlisted for the Prix Médicis Étranger 2017, it is now available in English for the first time.

Bu kitap Kitaplık Kedisi Reading Challenge 2020 kitaplarından biri. Siz de katılın, 2020 boyunca birbirinden enfes yazarları keşfedip, onların büyüsüne kapılın. Kitaplığınızda İspanyol diline yer açmanın vakti geldi!

Menüye dön