Taş Devri Diyeti – Prof. Dr. Ahmet Aydın

Taş Devri Diyeti, iki aydır yaptığım ketojenik diyeti araştırırken karşıma çıkan bir kitap oldu. Bu zamana kadar Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın adını duymadığım için kendimden biraz utansam da nihayet kitabını okuyabildiğim için ne kadar mutlu oldum anlatamam. Her sayfasını büyük bir zevkle okuduğum bu kitap, benim olduğu gibi sizin de hayatınızı değiştirecek eminim.

Taş Devri Diyeti, Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın bilimsel olarak açıkladığı beslenme alışkanlıklarımızdan bahsediyor. Nerelerde yanlış yapıyoruz ve bu yanlışlar ne gibi sonuçlar doğuruyor? Peki doğru beslenme nedir? Neden bazı gıdaları tüketmeli ve bazılarını neredeyse hiç tüketmemeliyiz? Bu sorular sizin de kafanızı kurcalıyorsa hemen bu kitabı alın ve okuyun. Bu zamana kadar size dayatılan bilgilerin ne derece yanlış olduğunu göreceksiniz.

Ben sağlıklı beslenme kitaplarına en başta kilo verebilmek için ilgi gösterdim. (İki ayda hiç aç kalmadan ve sadece yürüyüş yaparak 8 kilo verdiğimi de hemen belirteyim.) Bundan yıllar önce, yine bir zayıflama heyecanı ile İstanbul’da bir doktora danışmıştım. Bana besin piramidini bir güzel anlatıp, karbonhidratı besin piramidinin en altına yerleştirdi (en çok tüketilmesi gereken gıdalarda birinci sıraya yani). Ben kilo vermek bir yana kilo aldım ve tahmin edeceğiniz üzere kilo veremedikçe porsiyonlarım küçüldüğü için aç gezdim. Tam bir işkenceydi ve seans başına bilmem kaç yüz liralar ödeyip de kilo veremeyince, ben bunu beceremiyorum diye pes ettim. Şimdilerde tam tersi bir beslenme alışkanlığı edindim ve asla aç kalmadan, yorulmadan ve yediklerimin bana verdiği mutlulukla yaşıyorum. Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın kitabını yıllar sonra keşfetmiş olsam da, bana kattıklarını ömrüm yettikçe ilgili her insana anlatacak ve uygulayacağım. Kilo vermek gibi bir derdiniz olmasa da okuyun bu kitabı; çok şaşıracak, yiyecek ve sağlık endüstrisine farklı gözlerle bakacaksınız. Zaten kitap kilo vermek isteyenlerden ziyade, sağlıklı yaşamak isteyenler için yazılmış bir kitap bu, artısı kilo verdirmesi. Keyifle, mutlulukla, sağlıkla ve mutlaka!

Taş Devri Diyeti - Prof. Dr. Ahmet Aydın

Hayykitap’tan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Taş Devri Diyeti – Prof. Dr. Ahmet Aydın

Doğru beslenmenin başucu kitabı…

Sağlıklı olmak için nasıl beslenmemiz gerektiğini unuttuk. Öğrenmek için gazete yazıları okuyoruz, televizyon seyrediyoruz. Kafamız iyice karışıyor. Bilgi kirliliği ile midelerimiz de kirleniyor. Sağlığımız bozuluyor.

30 yılı aşkın hekimlik tecrübesi ve engin bilgisiyle Prof. Dr. Ahmet Aydın doğru beslenme ile ilgili bütün merak ettiklerimizi cevaplıyor. Söyleşi formatındaki kitapta kafamızda hiçbir karışıklık bırakmadan “gerçekleri” anlatıyor. Çok merak edilen “hayvansal yağlar kolesterol yapar mı?”, “ev yoğurdu ve probiyotikler”, “soya ürünleri sağlıklı mı?” gibi konulardan başka tek tek hastalıkları da ele alıyor.

Prof. Dr. Ahmet Aydın’a otizmliler, osteoporozlular, aşırı kilolular, diyabetliler, depresyonlular, kanser hastaları, kalp hastaları, küçük çocuklar, yaşlılar, hamile kadınlar, sporcular gibi binlerce insan başvuruyor. Hepsi de eski sağlıklarına kavuşmak veya daha sağlıklı olmak için nasıl beslenmeleri gerektiğini soruyorlar.

Aslında dertler başka başka, ama hastalıkların sebebi aynı. Modern hayatın tanıştırdığı yiyecekler, alışkanlıklar, hareketsizlik, güneş yüzü görmeden sürdürülen yaşamlar… Prof. Aydın bütün hastalarına endüstriyel tuzaklara kapılmadan “hakiki” yiyecekler yiyin diyor. Hatta çoğuna, “Taş Devri Diyeti”ni tavsiye ediyor. “Doğru beslenin, hastalıklardan korunun ve kurtulun” diyor. Üstelik, modern şehir koşullarında bile bu diyeti uygulamak son derece kolay.

Bu kitapla doğru bildiklerinizi tekrar gözden geçirecek ve yepyeni bir hayata başlayacaksınız. Daha diri, daha sağlıklı bir hayata…

Menüye dön