Tabiat Ana Anlatıyor – Carl Ewald

Tabiat Ana Anlatıyor içinde on üç farklı küçük öykü bulunan enfes bir çocuk kitabı. Gerçi çocuk kitabı olduğuna bakmayın siz, kitaptan birbirinden değerli bilgiler edindim. Anlayacağınız baharın gelişini zevkle kutlayabileceğiniz, çocuklarla birlikte ilgiyle okuyacağınız bir kitap var karşınızda.

Tabiat Ana Anlatıyor - Carl Ewald

Tabiat Ana Anlatıyor adı üstünde bir kitap. Doğadaki çeşit çeşit canlıların hikayesini anlatıyor, hem de kendi dillerinden! Denizden sise, anemonlardan hermit yengecine kadar farklı bir dünyanın kapılarını açıyor okurlara. Ben en çok Yaşlı Söğüt ağacı hikayesine bayıldım. Hem ağaçlar hakkında bir şeyler öğrendim hem de zaten bildiklerim ve hissettiklerimin üzerinden geçtim. Sadece doğa hakkında bir şeyler öğretmekle kalmayan kitap iyi olmanın da üzerinde duruyor, hayat üzerine birçok bilgi paylaşıyor. Çocukken bunu okusam hayatımı değiştirebilirdi diye düşünmeden edemedim kitap boyunca. Üniversitede okuyacağım bölümü de yaşamak istediğim yeri de mutlaka etkilerdi! O kadar keyifli, insanı o kadar etkileyen bir kitap bu anlayacağınız. Öğrenmenin ne kadar güzel olabileceğini gösterdiğinden de ayrıca çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu tür çocuk kitapları gerçekten az rastlanır kitaplar haline geldi; evinizde olmasına ve mutlaka okunmasına özen gösterin derim. Keyifle!

Kitapta beni gülümseten cümleler: “Yaşamın en kötü tarafı ne, biliyor musun? Elinde olandan hiçbir zaman hoşnut olmamak!”
“İki tarafı kavaklarla süslenmiş bir yoldan geçerken, bir saygı duygusu uyanır insanın içinde ve yolun sonunda güzel bir köşkle karşılaşmak hiç de şaşırtıcı olmaz.”

Tabiat Ana Anlatıyor - Carl Ewald

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Tabiat Ana Anlatıyor – Carl Ewald

Bu güzel kitap yirminci yüzyıl boyunca çocukların bayılarak okuduğu bir kitap olmuştu.Ülkemiz çocukları da bu kitabı çok sevmişti. O zamanlar Türkiye’de televizyon yoktu. Televizyon olmadığına göre bugün bütün TV kanallarında gösterilen doğa belgesellerinden de kimsenin haberi yoktu. O güzelim belgesellerin olmadığı bir dönemde yazılmış bu doğadaki yaratıklar konuşuyor. Kendi öykülerini kendi ağızlarından dinleyeceksiniz. Deniz konuşuyor, kayalar konuşuyor, kuyruklu yıldızlar, örümcekler, anemonlar, çekirgenler, solucanlar, leylekler, arılar konuşuyor…

Dizi: Çağdaş Dünya Edebiyatı
Yaş Aralığı: 10, 11, 12+

Bu kitap Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl okuma projesi kitaplarından biri! Siz de hem içinizdeki çocuğu hem de çocuğunuzu mutlu etmek için bizimle birlikte okuyun!

Menüye dön