Stop What You’re Doing and Read This! – Harika Bir Kitap

Stop What You’re Doing and Read This! okumanın önemi, çağımızdaki yeri ve hayli kişisel okuma maceralarını anlatan on makaleden oluşan bir kitap. Ben özellikle Jeanette Winterson’ın makalesini sevdiysem de hepinizin farklı tatlar bulabileceğine eminim. Özellikle okuma eylemi konusunda okumayı sevenlere önereceğim kitabı, aslında herkesin okuması gerek.

Stop What You're Doing and Read This!

Günün yirmi dört saati içinde uyuyabiliriz, yemek yiyebiliriz, çocuklarımızla, ailemizle vait geçirebiliriz, arkadaşlarımız, sevgilimiz, eşimizle film seyredebiliriz, okula gidebiliriz, seyahat edebiliriz, iş yetişrebiliriz, e-postaları kontrol edebiliriz, telefonla konuşabiliriz, Facebook, Twitter, Instagram’da vakit harcayabiliriz, haberleri dinleyebiliriz, okuyabiliriz, müzik dinleyebiliriz, spora gidebiliriz, oyun oynayabiliriz ve burada daha sayamayacağım bir çok şey yapabiliriz.

Stop What You're Doing and Read This

Neden bu yaptıklarımızı bırakıp bu kitabı okuyalım? Adı “Stop What You’re Doing and Read This!” olduğu için mi? Sizi yeteri kadar cezbetti mi?

İnsanlar hikayelere her zaman ihtiyaç duymuştur. Edebiyata; şiirlere, öykülere, romanlara, ihtiyacımız var, İhtiyacımız var çünkü yaşadığımız hayata bir anlam katmaya, derinliğimizi ölçmeye, keyiflerimizi anlamaya ve insanların yapabileceklerini keşfetmeye çalışıyoruz. İyi kitaplar yalnızken ya da dolu dolu geçen günde sakinlik sağlamak için bize yarenlik edebilir. Okumak eşsiz bir zevk kaynağıdır ve herkes bu zevkten bir parça da olsa tatmalıdır.

Stop What You're Doing and Read This!

Stop What You’re Doing and Read This! adlı kitap size okuma zevkini yaşatacak ve okumanın neden bu kadar önemli olduğunu anlatacak on makale içeriyor. Okumanın beynimize olan etkileri, edebiyatın hayatları nasıl kurtarabileceği ve insanı nasıl değiştirdiğini on farklı yazardan dinliyorsunuz. Günün 24 saatinde dikkatimizi ve zamanımızı isteyen birçok şey var. En azından bir kısmını kitaplara ayırmanın vakti geldi. Keyifle!

Menüye dön