Steve Martin, Shopgirl

Hafta sonu bir çırpıda bitirebileceğim bir kitap ararken televizyonda Steve Martin‘i gördüm. Sonra aklıma Shopgirl adlı romanı geldi. Hatırlarsanız Martin’in An Object of Beauty adlı kitabını okumuştum ve okunabilecek yazarlar listesine atmıştım. Rahat, zorlamayan ve sürükleyici diye aklımda kaldığından hemen Shopgirl’ü okumaya başladım. Sanırım 2 saat içerisinde de bitirdim.

shopgirl steve martinMartin’in karakterlerini seviyorum. Shopgirl’deki ana karakteri de özellikle çok sevdim, harika bir kadın. İnsan kendini kitapta bulunca daha bir seviyor ya zaten, benimki de o durum. “Şimdi ne yapacak acaba?” sorusunu daha canlı tutuyor, merakı körüklüyor. Kendinizle özdeşleştiremediğiniz karakterlerde bu heyecanı yaşayamıyorsunuz ne yazık ki. Neyse! Shopgirl‘ün filmi de çıkmış, hem de Steve Martin oynuyor!

shopgirlClaire Danes, Romeo & Juliet‘teki rolünden beri hep çok sevdiğim bir oyuncuydu, bu rol de onun için biçilmiş kaftan sanırım. Jason Schwartzman‘ı ise Bored to Death adlı diziden dolayı çok severim. Filmi de kitabı kadar sevimlidir diye umuyorum…

Menüye dön