Stephen Chbosky, The Perks of Being a Wallflower

Birçok yerde sürekli karşıma çıkıyor diye merak saldığım bir kitaptı The Perks of Being a Wallflower. MTV yayınlarından çıkıp da bu derece iyi eleştiriler alması da merakımı iyice perçinledi tabi. Baktım minicik, okumaktan kim zarar görmüş diye başladım…

the perks of being a wallflower
Kitap, oldukça şirin ve okunası çıktı şansıma. Ara ara “ah be canım!” dediğim de oldu ama yine sevimli bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Zorlamıyor bir kere, akıp gidiyor. Sakin günlerinizdeyseniz, fazla ağır şeylerle kafa yormak istemiyorsanız tam battaniye altı kitabı. Ben de taşınma telaşı arasında bulduğum küçük boşluklarda okudum aslını isterseniz, ful konsantrasyon okumamama rağmen yine de her şeyi aklımda. İnsanı güzel ve iyi hissettiren bir kitap bu. Aşağıda da kitaptan bir alıntının dövmesi var. Araştırırsanız daha nicelerine rastlayacaksınız. İnsanlar bu kitabı gerçekten çok sevmişler.

tattoo
Bir de Stephen Chbosky ilginç bir adam. Zamanında Jericho adlı bir dizi vardı. Birkaç bölümünü izlemiştim ancak sonradan bir türlü zaman bulup da izleyememiştim, onun yazarı kendileri. Pek bir sevimli sanki. Değil mi?

stephen chbosky

Bir de unutmadan filmi geliyormuş The Perks of Being a Wallflower‘ın. Harry Potter ile ünlü olan Emma Watson oynayacakmış Meraklılarına duyurulur.

emma watson in the perks of being a wallflower

Menüye dön