Stand-in Companion – Kazufumi Shiraishi

Stand-in Companion, Kazufumi Shiraishi’den okuduğum ilk kitap oldu ve kesinlikle sonuncusu olmayacak. fütürist ve robotlarla iç içe yaşadığımız bir gelecekte böylesi insancıl bir hikaye kanımca çok kıymetliydi. Eğer distopya edebiyatını seviyorsanız, bunu da keyifle okuyacağınıza eminim.

Stand-in-Companion-Kazufumi-Shiraishi

Bu küçük kitap ilişkiler, aşk, özlem ve kısırlık hakkında fütüristik bir hikaye. Geleceğin Japonyasında, sizinle yaşayan robot refakatçilerinizin olabileceği geçiyor hikaye. Bu robotlar size yoldaşlık etmek için yaratılırlar ancak onları yalnızca on yıllığına kiralayabilirsiniz. Çünkü onlar da insanlar gibi duygulara sahipler ve on yıl boyunca size arkadaş olduktan sonra normal bir insan olarak yaşama hakkına sahipler.

Bu hikaye hamile kalmaya çalışan ancak şansı olmayan bir çift hakkında. Tüm aldatma ve kavgalardan sonra biri diğerini terk eder. Ancak her zaman bir robotla yeni bir başlangıç yapılabilir. Ya da gerçekten yapılabilir mi?

Red Circle Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Stand-in Companion – Kazufumi Shiraishi

Stand-In Companion, by the award-winning Japanese author Kazufumi Shiraishi, explores the struggle to find love, companionship and meaning in life. In any society, relationship dynamics are complex. And as Hayato, a Japanese industrial designer will discover in this clever and so absorbing tale, this is even the case in a future world enriched by technology, AI and androids. A love story with a twist, Stand-In Companion is a touching and so powerful exploration of infertility and relationships. Hayato and his wife, Yutori, face deeply human challenges in a world where science has solved almost every problem. A clever, absorbing and profoundly modern tale, translated by Raj Mahtani, from one of Japan’s best and most insightful storytellers.

Bu kitap Japon Edebiyatı – Bir Ülkeyi Kitaplardan Tanımak projesi kitaplarından biri. Siz de Japon edebiyatı ile daha fazla haşır neşir olmak isterseniz beklerim! 

Menüye dön