Sizin İçin Pişirdiler – Cüneyt Ayral

Sizin İçin Pişirdiler içinde sekiz ayrı şeften yedişer tane enfes tarif bulunan hayli keyifli bir kitap. Cüneyt Ayral’ın ya yeni tanıdığı ya da yıllardır dostu olduğu bu şeflerden evinizde yapabileceğiniz çok farklı tarifler öğrenecek, aynen bir restorandaki gibi evinizde de şölenler verebileceksiniz.

Sizin İçin Pişirdiler benim gibi yemek yapmaya meraklı insanlara çok keyifli gelecek, buna şüphem yok. Bir de özellikle sürekli dışarıda yiyen insanlar okusun isterim bu kitabı. Dışarıda yemeği inanın çok seviyorum. Özellikle belli bir yemeği ile ün yapmış küçük restoranlara bayılıyorum. Ancak ne olursa olsun, evde yapılan yemeğin tadını hiçbir yerde bulamıyorum. Cüneyt Ayral tam da bu noktada imdadımıza yetişmiş. Bu kitapta yer alan tarifler tam restoran usülü. Hepsi çok farklı ve çok lezzetli. Ayrıca şefler farklı mutfaklar üzerine çalıştıklarından değişik tatlar da bulacaksınız. İlgililerine de çok güzel hediye olur. Keyifle!

Sizin İçin Pişirdiler - Cüneyt Ayral

Oğlak Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda:

“İstanbul’da tanıdığım ve kimisi ile uzun yıllar tanıştığım, kimisini yeni keşfettiğim şeflerden rica ettim, her biri sizlere yedi tane yemek yaptı, ama öyle yemekler seçtiler ki, hem onların mutfağını evinize taşımız olacaksınız, hem de onların yaptığı gibi kolayca bu yemekleri yapabileceksiniz.

Şefler bir lokantanın imzasıdırlar. Dünyanın pek çok ülkesindeki önemli lokantaların sahipleri, orada mutfakta yemek pişiren şeflerdir. Türkiye’de iyi yemek tüketiminden önce, “şimdilik” mekânların tüketimi önde gidiyor. Bu yüzden bu kitabın şeflerini seçerken ya lokantalarının sahibi olma-larına özen gösterdim ya da lokantaları ile bütünleşmiş olmalarını istedim.

Kitabın fotoğraflarını, bu işi Türkiye’de en iyi yapanların başında gelen Mustafa Dorsay çekti. Onun “natürmort” tadındaki fotoğrafları sayesinde, yemeğin tüm ayrıntılarını görebilecek ve siz de kendi tabaklarınızı aynı özenle hazırlayabileceksiniz. İşte sizlere tokunuzu giyinmek, önlüğünüzü takmak için bir fırsat… Heyecanla hazırlayın… Afiyetle yeyin…”

Bu kitap Oğlak Yayınları ve Ruhu Doyuran Kitaplar‘dan biri. Siz de bu okuma projesinde bana katılın; edebiyatın ve yemek kültürünün hayatımıza neler kattığını birlikte keşfedip keyfini çıkaralım.

Kitabı satın almak için de aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:
babilcom satinal

Menüye dön