Simpsonlar Çizgi Romanları!

Simpsonlar’ı izlemeyen var mıdır merak ediyorum. Yıllardır yayınlanan çizgi dizinin kahramanları hayatımızda büyük yer kaplıyor. Hatta Homer’ın söylediği “D’oh!” halk arasında da kullanılmaya başladıktan sonra Sinirli homurdanma ünlemi karşılığıyla 2001 yılında Oxford İngilizce Sözlüğü’ne dahil edildi. Peki aranızda çizgi romanlarını okuyan var mı?

Simpsonlar çizgi romanları

Aylak Yayınları‘ndan çıkan çizgiromanlar hem kalite hem de çeviri açısından harikalar. Matt Groening’in yazdığı kitapları dilimize Füsun Canbolat kazandırmış. Özellikle çizgiroman okumayı sevenler bayılacaktır. Ancak Simpsonlar’ı seviyorsanız da muhakkak edinmeniz gerek. Küçüklere de çok sevimli bir hediye olabilir diye düşünüyorum. Kitap okumaya teşvik açısından faydalı olacaktır.

Simpsonlar çizgi romanları

Bu üç çizgi roman arasında en çok sevdiğim Makara Kukara oldu. Tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya. Kahkahayla!

Simpsonlar Makara Kukara’ya hoş geldin be abi!

Simpsonlar, onlarla aramızda okyanuslar olsa da asi, dağınık, kusurlu birer aynamız oldular ve şimdi çizgiroman sayfalarında kütüphanelerimizde yerlerini almak için bekliyorlar.
Bakalım ilk kitabın içinde neler var? Homer’ın iflah olmaz iştahı başına büyük bir bela açıyor ve bu defa bütün şehir Devlerin Devi Homer’den kurtulmak için çareler arıyor. Bart’ın yolu Springfield hapishanesine düşüyor, Marge ise ablası tarafından yuvasının yıkıldığını sanıyor ancak kazın ayağını gelin siz görün… Tek bilmece aşk meşk değil elbette, Springfield İlköğretim Okulu’nda ortadan kaybolan puma heykelinin esrarı nasıl çözülecek acaba? Peki Otobüs Şoförüyle vampirler ve zombilerle bezeli çılgın bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Uzun bacaklı çekici bir sarışın da cabası… 
Ve daha neler neler!
Bart’a yakışacak bir şekilde diyebiliriz ki, “Gurur duyuyoruz be abi! Lisa gibi diyecek olursak “Lanet olsun, çok iyiler be!” 
Biz çok eğlendik, şimdi sıra sizde…

Menüye dön