Sıcak Çikolatalı Yolculuklar – Sevim Ak

Sıcak Çikolatalı Yolculuklar gerçekten adı üstünde bir kitap. Kitabı okurken sıcak çikolata içmeseniz bile, sıcak çikolata içmiş kadar mutlu olacaksınız. Sevim Ak bu kitabında da çocukların kalbinden uzun süre çıkmayacak bir karakter yaratmış.

Sıcak Çikolatalı Yolculuklar - Sevim Ak

Sıcak Çikolatalı Yolculuklar Su’nun hikayesini anlatır. Su’nun sürekli planlarla yaşayan anne ve babası tek çocuk istemişlerdir fakat sonradan plan defterine bir çocuk daha eklenmiştir. Arda. Su’da yaptıkları hataları ikinci çocuklarında yapmak istemeyen aile Arda’yı özel eğitime alır ve Arda üç buçuk yaşındayken okumayı sökmüştür. Su ise uçarı bir karakterdir, kıyafetlerinden davranışlarına kadar her şeyi farklıdır. Hayaller aleminde yaşamayı da çok sevmektedir. Arka mahallelerinde yaşayan yoksul insanlarla arkadaşlık kurmak istese de ailesi buna izin vermemektedir. Ancak Su sokakta dans eden bir trapezciye aşık olmuştur. Su’nun hayatında çok önem verdiği üç kişi vardır; trapezci, ona masallar anlatan süt annesi Zekiye ve babaannesi. Ve Su bu üç güzel insana hayatına sonradan girecek olan şoför Harun Abisi ile ulaşacaktır. Su’nun hayatı Harun Abisi ile değişirken, ailesinin hayatı da değişecektir. Harun Abi’nin taksisi hakkında okumak için bile okunur bu kitap. Ah keşke taksiler ve tüm taksiciler böyle olsa derken bulacaksınız kendinizi. Su gibi hayaller alemine dalmak için mutlaka okuyun derim. Keyifle!

Dalgalar Dedikoduyu Sever - Sevim Ak 1

Kitapta beni gülümseten cümleler: “Bozayı bir sabah uyandı, kollarıyla gökyüzüne uzandı…”

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Sıcak Çikolatalı Yolculuklar – Sevim Ak

Gözlerinizi kapatın ve teknolojik bir taksinin içinde olduğunuzu hayal edin. Koltuğa oturduğunuz anda burnunuza mimoza kokuları geliyor, ıpılık bir müzik yüzünüzü okşuyor, internetiniz hazır ve elinizde de sımsıcak bir çikolata. Ne dersiniz, bu taksi ile dolaşmak istemezmiydiniz? O zaman siz artık kitabımızın kahramanı, güleç ve başına buyruk Su oldunuz. Unutmayın, sokaklarda dans eden bir trapezciye aşıksınız ve sütannenizi bulmak istiyorsunuz. Sıcak çikolatalı yolculuğunuz başlamak üzere…

Dizi: Çağdaş Türk Edebiyatı
Yaş Aralığı: 9, 10, 11, 12, 13+

Bu kitap Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl okuma projesi kitaplarından biri! Siz de hem içinizdeki çocuğu hem de çocuğunuzu mutlu etmek için bizimle birlikte okuyun!

Menüye dön