Rüzgara Karşı – Juliana Buhring

Rüzgara Karşı Juliana Buhring’in ikinci kitabı. İlk kitabı Not Without My Sister’da içine doğduğu korkunç bir dini topluluk olan Children of God’dan ve üç kız kardeşin korkunç çocukluğundan bahsediyor. Juliana daha sonra bu topluluktan kendini kurtarıyor ve şu an kitapları en çok satanlarda yer alırken kendisi de dünyanın en güçlü kadın ultra-dayanıklılık yarışçılarından biri olarak kabul ediliyor ve aynı zamanda dünyanın çevresini bisikletle en kısa sürede dolaşan kadın olarak Guinness Rekorlar Kitabı’ndaki ismini de koruyor.

Rüzgara Karşı Juliana’nın rekor kırdığı dünya turunu anlatıyor. Bisiklet üzerinde geçirdiği saatlerden geçtiği tüm ülkelere kadar hayli keyifli bir günlük var karşınızda. Böylesi bir tura neden çıktığını okuduktan sonra ben de olsam aynını yapar mıydım diye düşündüysem de yolda yaşadıklarını okuduktan sonra hemen vazgeçtim. Aslında kitabı okuduktan hemen sonra aklıma ilk gelen bu inanılmaz kadının gerçekten bir deli olduğuydu. Yola çıkarken ne çok bir deneyime sahipti ne de yeterli paraya. Ancak bir işe kafayı taktı mı inadından vazgeçmeyen bir insan Juliana ve yeter ki biri ona “Bunu yapamazsın!” desin. Yolu Türkiye’den de geçiyor bu turda Juliana’nın ve doğruya doğru, içimden şükrediyorum ülkemizde başına bir şey gelmediği için. Ancak kitabı okurken göreceksiniz, bazı ülkelerde yaşadıklarına çok şaşıracaksınız. Özellikle kadınlar okusun derim bu kitabı; bize hiç kimse neyi yapıp neyi yapamayacağımızı söyleyemez. Bu kitap da bunun için müthiş bir kanıt. Ne yapın edin mutlaka göz atın derim. Keyifle!

Rüzgara Karşı - Juliana Buhring

Garaj Kitaplar’dan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Rüzgara Karşı – Juliana Buhring

“Bazen kendini bulmak için her şeyini kaybetmen gerekir.”

Dünyanın çevresini bisikletle en kısa sürede dolaşan kadının sıradışı hikayesi. Rüzgara Karşı, bisiklete ilk kez 30 yaşındayken binmesine karşın sekiz aylık antrenman ile Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Juliana Buhring’in ilham verici hikayesini anlatıyor.

2012 yılında dünyanın çevresini bisikletle en kısa sürede dolaşan ilk kadın ünvanını kazanan Juliana Buhring’in rekoru henüz kırılamadı.

2013 yılında, Avrupa’nın en uzun ve zor desteksiz yarışı olan Londra-İstanbul arasında gerçekleştirilen Kıtalararası Bisiklet Yarışı’nda mücadele eden tek kadındı ve 9. oldu.

2014 yılında ilk defa yapılan Trans Am Bisiklet Yarışı’na da katıldı ve 7.137 kilometreyi 20 gün ve 23 saatte tamamlayarak genel klasmanda 4. oldu. Juliana Buhring bugün dünyanın en güçlü kadın ultra-dayanıklılık yarışçılarından biri olarak kabul ediliyor.

Menüye dön