Rum Masalları – Ari Çokona

Rum Masalları özenle bir araya getirilmiş on altı masaldan oluşan bir kitap. Ari Çokona tarafından çevrilmiş ve derlenmiş masallar hem sizi hem çocukları diyardan diyara gezdirecek, renkli karakterlerle tanıştıracak.

Rum Masalları - Ari Çokona

Rum Masalları adaletten kardeşliğe, aşktan kahramanlığa kadar birçok farklı konuyu işliyor. Ben en çok On İki Ay, Tuzun Değeri, Dünyanın En Değerli Şeyi ve Üç Nasihat masallarını sevdim. En çok güldüğüm masal da Cengaver Prenses oldu; emin olun bu şaşırtıcı masalı okuduktan sonra herkese anlatmak isteyeceksiniz. Aslını isterseniz şimdi kitabı tekrar karıştırırken farkına varıyorum, bu masalların her biri o kadar değişik, o kadar farklı ki bir zaman sonra tekrar okuduğunuzda da ilk okuduğunuzdaki keyfi verebilir diye düşünüyorum. Birkaç cümlesini okuyayım diye göz attığım her masalı tekrar okudum hemen. Çocukların çocuklarına ulaşacak, kıymetle saklanacak masallar bunlar. Canavarları yenen kahramanlardan ailesi için kendini feda eden prenseslere kadar her bir karakter farklı farklı hayaller kurmanızı sağlayacak. Her bir masaldan farklı dersler çıkaracaksınız. Ah tabi bir de minik bireylerle masalların öğrettiklerini tartışma kısmı var ki işte o gerçekten paha biçilemez! Keyifle!

Rum Masalları - Ari Çokona
Ari Çokona

Kitapta beni gülümseten cümleler: “Erkeksen dişi, dişiysen erkek olasın!”
“Babacığım, biz uyurken çok uzaklardan gelen biri sarayımızı ziyaret etmiş. Bizler krallığımızı diğer krallıklara bağlayan gizli yolu biliyoruz. Ama bizden başka herkes, buraya gelmek için rüzgarlı ve alevli yollardan ya da devlerin ülkesinden geçmek zorunda. Ziyaretçimiz çok cesur bir yiğit olmalı. Ayrıca kimseye zarar vermediği ve hiçbir şey çalmadığı için asil bir beyefendi de olmalı.”

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Rum Masalları – Ari Çokona

Evvel zaman içinde masallar bu kitabın içinde! Her masal aynı gibi gözükse de aslında ayrı birer dünyadır. Yine de tüm masal ırmakları aynı denize akar. Rum Masalları bizi bu ırmaklardan biri ile masal denizine ulaştırıyor. Masal dinlemekten ve anlatmaktan hiç bıkmamanız dileğiyle…

Dizi: Destanlar ve Masallar
Yaş Aralığı: 9, 10, 11, 12

Bu kitap Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl okuma projesi kitaplarından biri! Siz de hem içinizdeki çocuğu hem de çocuğunuzu mutlu etmek için bizimle birlikte okuyun!

Menüye dön