Peter Pan Kensington Bahçelerinde – James Matthew Barrie

Peter Pan Kensington Bahçelerinde Peter Pan İle Wendy kadar popüler olmasa da kesinlikle okuması çok keyifli bir kitap. Eğer evin minik bireyleri Peter Pan’ı seviyorsa bu kitabı da kesinlikle okumaları gerek. YokÜlke bu kitapta yer almasa da büyülü Kensington Bahçeleri’nden çıkmak istemeyeceğinize emin olabilirsiniz. Bu kitap sanki biraz daha zevkli, biraz daha sıcak. demedi demeyin.

Peter Pan Kensington Bahçelerinde - James Matthew Barrie

Peter Pan Kensington Bahçelerinde, Peter Pan’ın kanatları olmadan uçmasını ve evden kaçıp Kensington Bahçeleri’ne gelişini anlatıyor. Burada perilerle karşılaşan Peter Pan onlar hakkında istemeyeceği kadar çok şey öğrenecektir. Bir ara annesini özleyen Peter onu görmeye gitse de uçmaktan ve Kensington Bahçeleri’nden vazgeçememektedir. Ama sonunda ne olur? Peki abisi Tony’i her gece korkutan ve kendisi mışıl mışıl uyuyan küçük Maime Kensington Bahçeleri’nde neler yapacak dersiniz? Evdeki herkesin çok seveceği bir kitap olacak bu. Keyifle!

Kitapta beni gülümseten cümleler: “Anneler bebeklerinin ne dediğini herkesten önce sökerler. Örneğin ‘ba’ demek, ‘hemen şimdi ver bana’ anlamına gelir. ‘Guu’ ise ‘şapkan da pek komik’ demektir.”

Peter Pan Kensington Bahçelerinde - James Matthew Barrie
Kensington Bahçeleri’nde Peter Pan heykeli

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Peter Pan Kensington Bahçelerinde – James Matthew Barrie

Kensington Bahçeleri, Londra’da Kral Sarayının yakınındaki büyük parkın içindedir. Peter Pan, daha yedi günlük bir bebekken pencereden uçup gitmiş, uzaktaki Kensington Bahçeleri’ne konmuştur. Kanatsızdır, ama uçabilmektedir. Peter Pan orada perilerle karşılaşır. Çünkü nerede çocuk varsa orada periler de vardır. Periler genellikle çiçek kılığındadırlar. Peter Pan’ın flüt çaldığını, flütünden güzel ezgiler çıkarınca dans delisi olan perilerin nasıl oynadıklarını düşünün. Peter Pan, bir ara doğduğu eve dönmeyi düşünür; uçarak gidip evinin penceresine konar, ama…Bir de dört yaşındaki Maime ile altı yaşındaki ağabeyi Tony’nin Kensington Bahçeleri’nde dolaşırken başlarına gelenleri okuyunca, bu çok renkli serüvene sizler de ortak olacaksınız. James Matthew Barrie’nin yarattığı bu ölümsüz kahramanın bir başka serüvenini, yine Can Yayınları arasında çıkan Peter Pan ile Wendy adlı kitapta bulacaksınız.

Dizi: Klasik Dünya Edebiyatı
Yaş Aralığı: 8, 9, 10, 11, 12

Bu kitap Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl okuma projesi kitaplarından biri! Siz de hem içinizdeki çocuğu hem de çocuğunuzu mutlu etmek için bizimle birlikte okuyun!

Menüye dön