Peter Pan ile Wendy – James Matthew Barrie

Peter Pan ile Wendy ne yazık ki çocukken okumadığım sadece filmleriyle yetindiğim klasikler arasındaydı. Nihayet okuduğumda Peter Pan’ın da Wendy’nin de kitapta ne kadar farklı olduğunu gördükçe çok şaşırdım. Filmleri tekrar izlemek ve o büyülü dünyada, YokÜlke’de bir süre daha kalmak istedim.

Peter Pan ile Wendy - James Matthew Barrie

Peter Pan ile Wendy evdeki minik bireylerle birlikte okunabilecek en güzel çocuk kitaplarından biri. Her akşam on sayfa okuyup da arkası yarın yaparsanız zevkiniz katlanacaktır diye düşünüyorum. Uyumadan önce hayal kuran, arkadaşlığı, güveni, kibri, alçakgönüllülüğü, inanmayı, uçmayı, sihri öğrenecek tüm çocukların içinde büyüdükten çok sonra da yaşayacak bir Peter Pan olacaktır diye düşünüyorum. Hem kitap bittikten sonra da filmi izlemek de keyfinize keyif katacak. Sakın kaçırmayın derim.

Kitapta beni gülümseten cümleler: “Annemle babamın konuştuklarını duydum, benim büyüyünce ne olacağımı konuşuyorlardı, bu yüzden kaçtım. Hiçbir zaman büyüyüp yetişkin bir erkek olmak istemiyorum. Hep çocuk kalıp oynamak, eğlenmek istiyorum. Bu yüzden Kensington Bahçelerine kaçtım; uzun, çok uzun bir süre orada perilerle oturdum.”

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Peter Pan ile Wendy – James Matthew Barrie

Pencerenizi tıklatan Peter Pan ile uçmaya hazır mısınız?

Peter Pan’ı Walt Disney’in yaptığı çizgi filmden de bileceksiniz. Ansiklopedilere bile geçmiş bir masal kahramanı Peter Pan. İskoçyalı ünlü roman ve tiyatro yazarı Sir James Matthew Barrie’nin yarattığı bu kahraman, kuşlarla perilerin arasında kalabilmek için büyümek istemeyen, kuşlar gibi uçabilen bir çocuk. Daha yedi günlük bir bebekken pencereden uçup giden kanatsız bir çocuk. Sir James Matthew Barrie, bu sevimli kahramanı, 1902’de kaleme aldığı Peter Pan ile Wendy adlı bu elinizdeki masal kitabında canlandırdı. Daha sonra 1904’te, bir başka öykü kitabında Peter Pan’ın bir başka serüvenini dile getirdi: Peter Pan Kensington Bahçelerinde adlı bu öyküyü de Can Çocuk Yayınları arasında bulabileceksiniz.

Dizi: Klasik Dünya Edebiyatı
Yaş Aralığı: 8, 9, 10, 11, 12

Bu kitap Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl okuma projesi kitaplarından biri! Siz de hem içinizdeki çocuğu hem de çocuğunuzu mutlu etmek için bizimle birlikte okuyun!

Menüye dön