Permakültüre Giriş – Bill Mollison

Permakültüre Giriş Sinek Sekiz Kitaplığı, Daha İyi Bir Yaşam İçin!” okuma projemin son kitabı. Yıl boyunca Sinek Sekiz’den birbirinden güzel kitaplar okudum. Bu kitabı da en sona bırakmıştım özellikle. İleride yaşamak istediğim hayatın temellerini sağlam bir şekilde atmak için ihtiyacım olan her şeyi bu kitapta buldum desem abartıyor sayılmam. Az çok hepimizin hayali olan “o güzelim ev ve bahçesi”ni yaratmak için ihtiyacınız olacak ilk kitap bu olacak.

Permakültüre Giriş - Bill Mollison

Permakültüre Giriş, permakültürle ilgilenen, ne olduğunu anlamak isteyen, doğaya daha yakın olmanın keyfini çıkaracak olanlara müthiş bir rehber olacak. Her bölümde farklı bilgiler veren kitap illüstrasyonlarla da desteklendiğinden kafanızda çok daha iyi canlanacak ve anlatılanları daha net bir şekilde anlamanızı sağlayacak. Emin olun, hemen gidip bir yerleden arsa alıp kendi güzel evinizi ve bahçenizi yaratıp, bu kitapta yazan her şeyi kelimesi kelimesine takip etmek isteyeceksiniz. Bu da yetmeyecek etrafınızdaki herkese permakültürü anlatmak, onları da bu kültürün bir parçası haline getirmek için can atacaksınız.

Permakültüre Giriş - Bill Mollison

Çeşitli bitkiler ve hayvanlar hakkında öğrendiklerinizden sonra onlara çok daha farklı gözlerle bakacak, aslında dünyanın hepimizin olduğunu çok daha net göreceksiniz. Kitabın birçok yerinde durup, okuduklarınızı sindirip, yazılanların ne kadar enfes şeyler olduğunu keşfedeceksiniz. Hayatınızı değiştirebilecek bir kitap varsa bu odur diyebilirim rahatlıkla. Sıkılmadan, bunalmadan hayatınızı değiştirecek bilgilerle donanmak istiyorsanız kaçırmayın derim. Keyifle!

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Permakültüre Giriş – Bill Mollison

Permakültür, doğal sistemlerin gözlemine, geleneksel tarım yöntemlerinin içerdiği erdeme ve modern, bilimsel, teknolojik bilgiye dayanan bir tasarım sistemidir. Permakültürün amacı sürdürülebilir insan yerleşimleri oluşturmak, yani kendi ihtiyaçlarını karşılayan, çevresini sömürmeyen ve kirletmeyen, uzun vadeli, ekolojik anlamda sağlıklı ve ekonomik olarak da uygulanabilir sistemler yaratmaktır.

İnsanlığa permakültür fikrini hediye eden Bill Mollison, 1970’lerde yayımlandığı anda bir kült kitaba dönüşen Permakültüre Giriş’te doğayla birlikte çalışmanın felsefesini ve yöntemlerini anlatıyor. En çok ihtiyaç duyduğumuz zamanda…

Bu kitap “Sinek Sekiz Kitaplığı, Daha İyi Bir Yaşam İçin!” okuma projesi kitaplarından biri. Hayatınızı değiştirmek için siz de katılın!

Menüye dön