Perili Otelde Tatil – Thomas Brezina

Perili Otelde Tatil Thomas Brezina’nın Sevimli Canavalar serisinin üçüncü kitabı. Bu kitapla artık iyice tanıdığımız canavarlar ve hemen sevdiğimiz Max adı üstünde bir perili otele gidiyorlar. Thomas Brezina çocukları peşinden sürükleyen karakterler yaratmakta harikalar yaratıyor, Sevimli Canavarlar serisi hem güldüren hem de miniklere pek çok şey öğreten harika bir seri!

Perili Otelde Tatil - Thomas Brezina

Ah diyorum keşke çocuk olsaydım da Thomas Brezina’nın tüm serilerini tekrar tekrar okusaydım! Hatırlıyorum da karakterlere ısındıkça daha çok okumak istiyordum, her bir kitapta daha çok heyecanlanıyordum. Thomas Brezina Sevimli Canavarlar serisinde de aynı heyecanı yakalamayı başarmış. Max her çocuğun hemen çok sevip arkadaşı olmak isteyeceği bir karakter. Max’in huysuz ablasıyla yaşadıkları da seriye enfes bir tat katıyor. Canavarlarla dolu bir macera anlatırken çocukları güldürmeyi de ihmal etmiyor Brezina. Bu kitapta da Max ve canavar arkadaşları hayaletini kaybetmiş bir perili otelden yardım çağrısı alıyorlar. Oteli ziyaret eden müşteriler korkmadıkları için artık otelde kalmak istemiyorlar. Canavarlar hiç düşünmeden yardıma koşmaya karar veriyor ve tesadüfe bakın ki Max’ın ailesi de Max ve ablasını otelin bulunduğu yere çok yakın bir kampa göndermeye karar veriyor. Max kampa gittiğinde görüyor ki oradaki en küçük çocuk kendisi. Daha ilk günden kendisine sataşan ve ona rahat vermeyen üç çocuk giriyor devreye. Ancak Max’in canavar arkadaşları ona hemen yardım ediyor, hem de gölün derinliklerinde bile! Bu seriyi alın ve çocuğunuzla birlikte okuyun derim. Keyifle!

Kitapta beni gülümseten cümleler: “Yerden bitme, karşında kampın üç kralı duruyor. Bize Jochen, Jürgen ve Jan derler!” diye kendilerini tanıttılar. “Bak, seçme hakkın var: Ya burada bize kölemiz olarak hizmet edecek ve ne istersek yapacaksın ya da yüzerken suyun altından uzun süre çıkamayacaksın!”

Thomas Brezina

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Perili Otelde Tatil – Thomas Brezina

Tam pansiyon serüven bu kitapta!

Max ve arkadaşları Sevimli Canavarlar, karşımıza bu kez bir yaz kampında çıkıyorlar. Sevimli canavarlarımız, Max ve ablasını takip edip perili bir otele yerleşiyorlar. Peki, onlar gider de hiç Karla Kapkaç durur mu! O da peşlerinden… Bir yandan oteldeki müşterileri korkutmakla uğraşan canavarlar, bir yandan da Karla Kapkaç’ın ağına düşmemeye çalışıyorlar!

Dizi: Heyecanlı Kitaplar
Yaş Aralığı: 8, 9, 10+

Bu kitap Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl okuma projesi kitaplarından biri! Siz de hem içinizdeki çocuğu hem de çocuğunuzu mutlu etmek için bizimle birlikte okuyun!

Menüye dön