Panait Istrati – Arkadaş

Panait Istrati’nin Arkadaş adlı romanını kitap kulübümüz ile seçip okumaya karar verdik. Daha önce yazarı hiç duymamıştım, farklı yazarlar okuma arayışında benim için güzel bir değişiklik oldu diyebilirim. Arkadaş, konusu itibariyle de oldukça hoş, okunası bir kitap. Yazarın nasıl bir insan olduğuna dair birçok ipucunu da bulunduran kitapta herkes kendince çok şey bulacak ve hatta sevinecek eminim. İnsanı farklı bir şekilde mutlu eden ve etkileyen kitaplardan biri bu.

Panait Istrati arkadaş

Panait Istrati Arkadaş ile aslında birçoğumuzun yaşadığı bir şeyi konu alıyor. İnsanın dost olarak adlandırabileceği insanları bulması zordur. Özellikle ince eleyip sık dokuyan, gündelik paylaşımlardan çok daha fazlasını arayan insanlarsanız birçok arkadaşınız olmasına rağmen dostunuz pek azdır. Arkadaş’ta da Adrian adlı karakter Mihail’de edebiyat ve sanata karşı ortak tutkusunu buluyor. Mihail’in gizemli bir karakter oluşu da Adrian’ı daha çok cezbediyor elbette. Minicik bir kitap oluşuna bakmayın, içinde fazlasını barındırıyor. Farklı bir tat arıyorsanız muhakkak okuyun derim.

Panait Istrati arkadaş

Varlık Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için buraya: Panait Istrati – Arkadaş. Eğer e-kitap olarak okuma isterseniz de şizi şöyle alalım: Panait Istrati – Arkadaş

Istrati’nin birçok eserinde adı geçen o unutulmaz Mihail, bu romanın başlıca kahramanıdır. Istrati burada en büyük dostunu nasıl tanıdığını, bu eşsiz insanı niçin ve nasıl sevdiğini, Tuna kıyısında birlikte geçen serüvenlerini, o her zaman ki sürükleyici, büyülü üslubuyla anlatıyor. Istratiye hayran olanlar bu kitabı okuduktan sonra onu daha çok seveceklerdir. Çünkü Istrati, Mihaille birlikte kendini, kendi dünya görüşünü en çok bu eserinde ortaya koymuştur.

Comments are closed.

Menüye dön