Oyun Arkadaşım Yeryüzü – Jennifer Ward

Oyun Arkadaşım Yeryüzü, “dışarı”nın keyfini çıkarırken çocuklarıyla daha yakın bir ilişki kurmak isteyen tüm ebeveynlerin mutlaka okuması gereken bir kitap. Bir çocuğunuz yoksa ve siz de benim gibi bazen kendinizi çocuk gibi hissediyorsanız da (ara ara hangimiz hissetmiyoruz?) okurken çok keyif alacağınız bir kitap bu. Sadece okumakla kalmayacağınızı da düşünürsek, son dönemde sizi en çok mutlu edecek kitaplardan biri bu olacak diyebilirim.

Oyun Arkadaşım Yeryüzü - Jennifer Ward

Jennifer Ward birçok ödüle sahip, birbirinden sevimli çocuk kitaplarının yanı sıra ebeveynler için de kitaplar yazıyor ki Oyun Arkadaşım Yeryüzü de onlardan biri. Kitabın ilk sayfalarında doğada vakit geçiren çocukların geçirmeyen çocuklara göre neden daha başarılı ve mutlu oldukları anlatılıyor. Doğanın insanı üzerindeki etkisini zaten anlatmaya ihtiyaç duymadım hiç ama arada sırada kendinize hatırlatmak isterseniz bu kitabı sırf bu bilgileri içerdiği için bile alabilirsiniz. Çocukların muhakkak dışarıda, güneşte, karda, yağmurda vakit geçirmesi gerek. Gerek de nasıl, ne yapacağız gibi sorular üşüşüyorsa aklınıza kitap bu noktada imdada koşuyor. Bütün bir seneyi kaplayacak şekilde elli iki aktivite yer alıyor kitapta. Mevsimlere göre bölümlere ayrılan bu aktivitelerde, yapılacakların çocuklarınız üzerinde ne gibi etkileri olacağı da belirtiliyor. İnsanın normalde aklına gelmeyecek, hayli eğlenceli ve bilgilendirici etkinlikleri okudukça kendimi gülümserken buldum hep. Bir çocuğum yok evet ama bu aktivitelerin hepsini sevgilim ya da kardeşimle yapmayı planlıyorum. Dışarı çıkmak bir yana, biraz daha yakından tanımak istediğiniz herkesle bu aktiviteleri gerçekleştirebilir ve değişik bir bağ kurabilirsiniz. İnanın size de çevrenizdekilere de çok iyi gelecek bir kitap Oyun Arkadaşım Yeryüzü. Keyifle!

Oyun Arkadaşım Yeryüzü - Jennifer Ward

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Oyun Arkadaşım Yeryüzü,Çocuklarınızla Beraber Doğanın Harikalarını Keşfetmenize Yardımcı Olacak 52 Aktivite – Jennifer Ward

Bu kitap ailelere, eğitimcilere ve çocukların bakımından sorumlu olan herkese çocukluğun en büyük neşelerinden birini hayatlarına dahil etmeleri için harika bir fırsat veriyor:

Dışarıda, doğada vakit geçirmek.

Oyun Arkadaşım Yeryüzü’nde çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz, her mevsime uygun 52 aktivite bulacaksınız. Şehir içinde bir parça yeşillikte ya da kırsalın geniş açık alanlarından birinde, nerede olursanız olun bütün oyunlar doğayla bağınızı güçlendirmeye yardımcı olacak nitelikte.

4-8 yaş arası çocukları ekran başından kaldırmak, hayal güçlerini harekete geçirmek ve merak duygusunu canlandırmak isteyenlere…

Bu kitap “Sinek Sekiz Kitaplığı, Daha İyi Bir Yaşam İçin!” okuma projesi kitaplarından biri. Hayatınızı değiştirmek için siz de katılın!

Menüye dön