Novel Interiors, Edebiyattan Esinlenen Bir Dekorasyon Kitabı

Hayatta kitap okumak kadar zevk aldığım başka bir şey varsa o da dekorasyon. Dekorasyonla o kadar iç içe hale geldim ki bir yerden sonra çeşitli dergiler için yazı yazarak para da kazanmaya başladım. Anlayacağınız dekorasyonla ilgili her şeye çok meraklıyım. Novel Interiors adlı kitabı görünce de çok heyecanlandım. Ne de olsa en çok sevdiğim iki şeyi; edebiyatı ve dekorasyonu bana bir arada sunan bir dekorasyon kitabı bu!

Novel Interiors

Çok sevdiğiniz kitaplarda betimlenen iç mekanları nasıl hayata geçirebileceğinizi düşündüyseniz Novel Interiors tam size göre olabilir. Virginia Woolf, L. M. Montgomery, Elizabeth Gaskell, Jane Austen, F. Scott Fitzgerald ve Willa Cather gibi yazarların ve elbette çok daha fazlasının yazdıkları kitaplarda yer alan iç mekanlar tekrar yaratılmış Novel Interiors’da.

Novel Interiors

Kitabın yazarı Lisa Borgnes Giramonti büyürken çok kitap okuduğunu ve kitaplarda karakterleri hatırlamasa da betimlenen odaların çoğunu hatırladığını belirtmiş. Dekorasyon söz konusu olduğunda edebiyatın büyülü dünyasından faydalanılmadığını fark ettiğinde de böyle bir kitabı yaratamaya karar vermiş. İnanılmaz bir fikir olmasının yanı sıra harika bir kitap ortaya çıkardığını da belirtmem gerek.

Novel Interiors

Novel Interiors ve dekorasyondan fazlası

Bu kitapla birlikte hem yeni yeni dekorasyon fikirleri edinebilir ve ilham alabileceğiniz şeyler keşfedebilirsiniz hem de okuduğunuz kitaplardaki ortamları tekrar hatırlayabilirsiniz. Hatta bu kitap sayesinde çok seveceğiniz yazarlar da keşfedebilirsiniz diye düşünüyorum. Dekorasyon stili hoşunuza giden bir oda gördüğünüzde belki kitabı da okumak isteyebilir ve size ölene dek eşlik edecek bir yazarla daha karşılaşabilirsiniz.

Novel Interiors

Novel Interiors gibi bir kitabın en çok sevdiğim tarafı da bu kitabın okunma sürecinin neredeyse hiç bitmemesidir. Kitapta yer alan bir romanı okuduysanız, içinde betimlenen odanın nasıl olduğunu görmek için tekrar elinize alırsınız. Bu oda hoşunuza gittiyse, kitapta yer alan pratik dekorasyon fikirlerinden yararlanıp belki kendinize özel bir köşe de yaratabilirsiniz.

Novel Interiors

Novel Interiors kolay kolay kitaplığa kaldırılacak bir kitap değil anlayacağınız. Eve gelen insanların da çok ilgisini çekeceğinden, müthiş bir sohbet konusu da yaratabilir. Arkadaşlarınızın hem edebiyat hem de dekorasyon zevkini bu kitap üzerinden anlayabilirsiniz. Başlı başına çok keyifli bir kitap olduğunu düşünüyorum. Keyifle! Kitabı buradan satın alabilirsiniz: Novel Interiors. Ne yazık ki ülkemize gelmemiş ancak bir süre sonra gelir diye düşünüyorum.

Menüye dön