Noel Şarkısı – Charles Dickens

Noel Şarkısı tam da yılbaşı heyecanı her yeri sarmışken okunabilecek en güzel yeni yıl hikayelerinden biri. Charles Dickens müthiş bir yazar ve bu kitabında da birbirinden enfes karakterleriyle unutulmayacak bir hikaye yaratmış. İster küçük olun ister büyük bu kitabı şu aralar mutlaka okuyun derim. Ayrıca çok da güzel bir yeni yıl hediyesi olabilir, ne dersiniz?

Noel Şarkısı - Charles Dickens

Noel Şarkısı Scrooge’un hikayesini anlatır. Bu adam son derece sevimsiz, pinti mi pinti, taş yürekli ve çok kötü bir adamdır. İş ortağı Marley ölünce bütün iş ona kalmıştır. Dünyada sadece Fred adında bir yeğeni vardır ve onunla da ne karşılaşmak ne de konuşmak ister. Yolda yürürken bile kimse onunla karşılaşmak ya da konuşmak istemez, çocuklar da ondan köşe bucak kaçarlar. Gerçekten hiç sevilmeyecek bir adamdır Scrooge ancak her şey Noel arifesinde değişecektir. Çünkü onu Noel ruhları ziyaret edecektir! Dışarıda soğuk hava kimselerin dışarı çıkmasına izin vermezken, kendinize sıcacık çayınızı ailenin minik bireyine de artık ne istiyorsa hazırlayıp koltuğa kurulun ve bu güzelim Charles Dickens kitabının tadını çıkarın. Çok seveceksiniz. Keyifle!

Noel Şarkısı - Charles Dickens

Kitapta beni gülümseten cümleler: “Burada ise kasnaklı etekleri, kürklü çizmeleriyle, güle oynaya gezmeye giden genç kızlar vardı. Hepsi de bir içim su! Gidecekleri toplantıda bekleyen delikanlıların vay haline! Kurnaz, hünerli büyücüler!”

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Noel Şarkısı – Charles Dickens

Charles Dickens, yaşamı çok renkli bir yazar. Çocukluğundan beri çok değişik ortamlarda, çok değişik işlerde çalışmış olması, onu pek çok insan manzarasıyla karşı karşıya getirmiştir. Bu renkli yaşantılar, onu dünya çapında ünlü bir yazan yapan romanlarına da ister istemez yansımıştır. Alabildiğine yalın bir anlatımla, konuşma diliyle yazdığı romanlar dünyanın dört bir yanında sevilerek okunmuş, elli sekiz yaşında ölen yazar, arkasında Oliver Twist, Pickwick’in Serüvenleri, David Copperfield, Büyük Umutlar, Noel Şarkısı gibi, bugün de sevilerek okunan ölümsüz yapıtlar bırakmıştır. Noel Şarkısı, dünyada, yediden yetmişe her yaşta insanın sevdiği bir Noel masalıdır. Romanın kahramanı Scrooge, son derece sevimsiz, acımasız, pinti bir ihtiyardır. Derken, bir Noel gecesi, bir hayalet çıkar karşısına; onu bekleyen kötü kaderi engellemek için hala bir şansı olduğunu söyler; ona yol gösterir. Noel Şarkısı, sinemaya en çok aktarılan ölümsüz kitaplardan biridir; 200’e yakın uyarlaması yapılmıştır.

Dizi: Klasik Dünya Edebiyatı
Yaş Aralığı: 9, 10, 11+

Bu kitap Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl okuma projesi kitaplarından biri! Siz de hem içinizdeki çocuğu hem de çocuğunuzu mutlu etmek için bizimle birlikte okuyun!

Menüye dön