Meltem Sözer – Varoluş Yok Oluş

Varoluş Yok Oluş Meltem Sözer‘in ilk kitabı. Bir ilk kitaba göre gayet hoş bir kitap diyebilirim. İlginç bir aşk hikayesi, kadın olmanın o eşsiz ve bir o kadar da saçma halleri, bedenden bedene ruh geçişleri ve hiç değişmeyen erkekler… Kolayca okunabilecek, tam bir kadın romanı arıyorsanız çok hoşunuza gidecektir eminim. Hazır havalar da soğumuşken, elma kokulu çay eşliğinde keyifle okunabilir.

meltem sözer

Aynı zamanda bir illüstratör olan Meltem Sözer’in kitabın tanıtımı için yaptığı video ve tanıtım yazısı da aşağıda!
Satın almak için de buraya! Keyifle!

Varoluş Yok oluş, Osmanlı’nın son zamanlarındaki savaşları ve önemli olayları yansıtırken, sıra dışı olayların izinde aşk, hayat ve gerçekliğin sınırlarını sorguluyor. Hayatın kuralı olan süreklilik, bizlere değişerek devam edebilme fırsatı sunuyor.

Bilinenle bilinmeyeni ayıran ince çizgi, ikisinin arasında gidip gelmek için kullanılır. Hayatın göründüğü kadar olmadığını sezeriz de, ona kapı aralığından geçercesine süzülüp ulaşabileceğimizi bilmeyiz. O aralıktan bakabilmiş olmam, iyi saatte olsunların hikâyelerini geceleri masal olarak dinlemekle mi ilgiliydi? Yoksa onların tersine gelme korkusuyla mı? Giysilerimin görünmeyen yerlerine iliştirilmiş muskalar mıydı nedeni? Nazara karşı üzerlik otu yakılırken dumandan yanan gözlerimi çok kısmam mı? İmparatorluğun son zamanlarında doğmuş, yüz yılı geride bırakmış ve yaşlanmamış olan ben, gerçek aşkın ölmeyeceğine tanıklık ettim.

Menüye dön