Markus Werner – Yamaçta

1944 doğumlu Markus Werner Almanca konuşup yazan İsviçreli bir yazar. Birçok ödülü ve kitabı olmasına rağmen dilimize sadece Yamaçta adlı kitabı çevrilmiş. Alman edebiyat listelerinde çoksatarlar arasına giren eser tiyatroya da uyarlanmış. 
Birbirini yeni tanıyan iki adamın yemek ve içkiyle sohbet etmeleri kulağa çok çekici gelmeyebiliyor en başta. Benim de beklentim yüksek değildi. Ancak kitap ilerledikçe bu zamana kadar okuduğum en ilginç kitaplar arasına girdi Yamaçta. Ve daha bitirmeden tekrar okuyacağımı biliyordum. Okuyanların çoğu da tekrar okuyacağını belirtmiş. Bunun nedeni tabi karakterleri tekrar yeniden inceleyebilmek, o müthiş sona hazırlıklı gidebilmek benim için. İki farklı adam, birbirinden farklı kadınlar, insanı peşinden sürükleyen hayata, aşka, dostluğa dair sohbetler ve kitabın başından beri insanı saran gizem.
Her yazar insanı bu kadar etkilemez. Werner hem karakterleriyle hem de konuyu ele alış tarzıyla insanı avucunun içinde tutuyor. En fazla iki oturuşta okuyacağınız, sonunu merakla bekleyeceğiniz bir kitap olacak Yamaçta. Muhakkak okuyun. Meraklanmanın ne kadar hoş bir şey olduğunu hatırlayacaksınız.

Markus Werner Yamaçta

Tanıtım Yazısı
Genç boşanma avukatı Clarin ve dul kalmış eski diller uzmanı Loos bir otelin terasında tanışırlar ve şarap eşliğinde iki akşam sürecek koyu bir sohbete dalarlar. Birbirlerini hiç tanımamalarına karşın, aşk ve ölüm üstüne, hayatta önemli buldukları her şey üstüne derin bir tartışmanın içinde bulurlar kendilerini. Düşünceleri sürekli çatışır, dost mu düşman mı olduklarına bir türlü karar veremezler, birbirlerinden hem büyülenirler hem de nefret ederler. Clarin evliliğe ve aşkın kalıcılığına inanmamaktadır. Loos ise bir yıl önce aynı otelde karısını yitirmiştir. Clarin, üçüncü akşam Loos’u boşuna bekler. Resepsiyona başvurduğunda, otelde öyle birinin kalmadığını öğrenir. Clarin, sonunda Loos’la ilgili gerçeği keşfetse de, okuru büyük bir sürpriz beklemektedir. İsviçreli yazar Markus Werner’in düşünsel bir polisiye niteliğindeki Yamaçta romanı, okura tuzaklar kuran, bitirdikten sonra yeniden okumaya yönelten bir kitap.
Buradan satın alabilirsiniz: Markus Werner – Yamaçta 
Bu kitapla ne içilir: Viski!
Bu kitapla ne dinlenir: Jon Hassell
Bu kitap daha önce Can’la Bir Sene‘de yayımlandı.
Menüye dön