Malibu Rising – Taylor Jenkins Reid

Malibu Rising Taylor Jenkins Reid’in son kitabı ve benim de okuduğum ilk kitabı. Yazarın ismini o kadar çok kişiden o kadar çok duydum ki hangi kitabını okusam diye düşünürken son kitabında karar kıldım. İyi de etmişim. Taylor Jenkins Reid okurun merakını ayakta tutmayı başaran hoş bir roman çıkarmış ortaya.

Malibu Rising hayli ünlü şarkıcı Mick Riva’nın dört çocuğunun hayatını zamanda sıçrayarak anlatıyor. Malibu’da geçen kitapta bol bol güneş ışığı ve deniz havası mevcut; bu bile insanı biraz olsun mutlu etmeye yetiyor açıkçası. Nina, Jay, Hud ve Kit, June ve Mick Riva’nın çocuklarıdır. Mick Riva dünyayı kasıp kavuran, müthiş bir şarkıcıdır ancak bir o kadar da berbat bir babadır. June ise güzeller güzeli, hayalleri olan bir annedir. Ama konumuz sadece bu değil.

Malibu Rising - Taylor Jenkins Reid

Malibu Rising Nina Riva’nın her yıl verdiği o hayli özel partinin heyecanı ile başlıyor. June ve Mick’in evliliğinden çocuklarının kendi hayatlarını kurmalarına kadarki süreç, zamanda sıçralamar ile anlatılıyor. Yazarın bu tekniği böylesine hoş ve gerçekten kolay okunur bir şekilde kullanmasına hayran kaldığımı da hemen belirteyim. Kitabın sonuna yaklaştıkça partide neler olabileceğini az çok tahmin ediyor okur. Ancak yazar heyecanı ayakta tutmayı ve detaylarla yaşananları renklendirmeyi çok iyi başarmış. Ama sadece bu da değil…

Malibu Rising aileden, kardeşler arasındaki o tuhaf bağlardan, sorumluluklardan, evlilikten, kendini bulmaktan ve biraz da Malibu zenginlerinin nasıl yaşadığı ve eğlendiğinden bahsediyor. İnsanı hiç yormayan, kolayca ve zevkle okunan bir roman bu. Ben her karakterleri teker teker çok sevdim, hepsi bir güzel gözümde canlandı. Keşke bu kitabın filmi olsa da izlesek diye düşündüm çünkü hem karakterler hem de güneşi ve deniziyle Malibu her anlamda fazlasıyla estetik açıdan hoşlar. Hafta sonu kafa dağıtmak ya da seyahat ederken sizi yormayacak bir kitap arıyorsanız öneririm. Keyifle!

Hazır buradayken şu listeye de göz atabilirsiniz: Koronavirüs Günleri İçin 10 Kitap Önerisi

Malibu Rising Taylor Jenkins Reid

Cornerstone’dan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Malibu Rising – Taylor Jenkins Reid

From the New York Times bestselling author of Daisy Jones & The Six . . . Four famous siblings throw an epic party to celebrate the end of the summer. But over the course of twenty-four hours, their lives will change forever.

Malibu: August 1983. It’s the day of Nina Riva’s annual end-of-summer party, and anticipation is at a fever pitch. Everyone wants to be around the famous Rivas: Nina, the talented surfer and supermodel; brothers Jay and Hud, one a championship surfer, the other a renowned photographer; and their adored baby sister, Kit. Together the siblings are a source of fascination in Malibu and the world over–especially as the offspring of the legendary singer Mick Riva.

The only person not looking forward to the party of the year is Nina herself, who never wanted to be the center of attention, and who has also just been very publicly abandoned by her pro tennis player husband. Oh, and maybe Hud–because it is long past time for him to confess something to the brother from whom he’s been inseparable since birth.

Jay, on the other hand, is counting the minutes until nightfall, when the girl he can’t stop thinking about promised she’ll be there.

And Kit has a couple secrets of her own–including a guest she invited without consulting anyone.

By midnight the party will be completely out of control. By morning, the Riva mansion will have gone up in flames. But before that first spark in the early hours before dawn, the alcohol will flow, the music will play, and the loves and secrets that shaped this family’s generations will all come bubbling to the surface.

Malibu Rising is a story about one unforgettable night in the life of a family: the night they each have to choose what they will keep from the people who made them . . . and what they will leave behind.

Menüye dön