Love in a Fallen City – Eileen Chang

Love in a Fallen City, Çin’in dört kadın dehasından biri olarak anılan Eileen Chang’in öykülerinden oluşan bir kitap. Chang, karakterleri ve betimlemeleriyle bir film izliyormuşsunuz gibi hissettirecek. 1940ların Hong Kong ve Şanghay’ını gelenekler, ilişkiler ve aşk konularıyla okuyacak, savaşın etkilerini hissedeceksiniz.

Love in a Fallen City - Eileen Chang

Chang o kadar farklı bir kültürü o kadar güzel bir şekilde anlatıyor ki öykülerinde kaybolmamak elde değil. Bazen yazdığı bir cümlenin üzerine dakikalarca düşünüp, tüm sayfayı tekrar okumak zorunda kaldığım oldu. Bir çeviri okumama rağmen ince ince işlenmiş cümlelerin tadına varmak için olabildiğince yavaş okumaya çalıştım kitabı.

Chang, farklı bir yazar. Ancak öykülerindeki kadın karakterler size çok tanıdık gelecek. Tanıdık gelecek çünkü dünyanın neresinde olursa olsun kadınlar olarak yaşadığımız sıkıntılar birbirine çok benziyor. Çin edebiyatından bir yazar okumak isterseniz Eileen Chang mutlaka seçenekleriniz arasında olsun derim. Yarattığı eşsiz dünyanın renklerine hayran kalacak ve farklı bir dehayla tanışacaksınız. Keyifle!

Love in a Fallen City - Eileen Chang

Penguin Books’tan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Love in a Fallen City – Eileen Chang

Eileen Chang is one of the great writers of twentieth-century China, where she enjoys a passionate following both on the mainland and in Taiwan. At the heart of Chang’s achievement is her short fiction—tales of love, longing, and the shifting and endlessly treacherous shoals of family life. Written when Chang was still in her twenties, these extraordinary stories combine an unsettled, probing, utterly contemporary sensibility, keenly alert to sexual politics and psychological ambiguity, with an intense lyricism that echoes the classics of Chinese literature. Love in a Fallen City, the first collection in English of this dazzling body of work, introduces American readers to the stark and glamorous vision of a modern master.

Bu kitap Kitaplık Kedisi Reading Challenge 2019 kitaplarından biri. Siz de katılın, 2019 boyunca birbirinden enfes kadın yazarları keşfedip, onların büyüsüne kapılın. Kitaplığınızda daha çok kadın yazara yer açmanın vakti geldi!

Menüye dön