Laurent Gounelle – Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, kapağı hayli başarısız ancak isminden dolayı ilgi çeken bir kitap. Tanıtım yazısında da, hakkında okuduğum diğer yazılarda da hep kişisel gelişim kitabı olarak tanıtılmış. Ben bir alakasını kuramadım. Kitap hayatınızı kurtarmayacak, değiştirmeyecek, belki biraz düşündürteck o kadar. Bu niyetlerle kitabı almış olanlara şimdiden geçmiş olsun.

Laurent Gounelle

Ancak benim gibi psikolojiye ilgisi olanlar içinse tam bir yaz kitabı. Yormuyor, çevirisi hayli güzel, akıp gidiyor kitap. Konusu da oldukça ilginç, sonu biraz eski Türk filmleri gibi olsa da hiç de fena bir kitap değil. Karakterler de hoş, Paris ise şahane bir mekan olmuş hikaye için. Bu kitabın filmi çıksa çok süper olabilir.

Laurent Gounelle

Yazar bu kitabından önce The Man Who Wanted to be Happy adlı kitabıyla ünlenmiş. Bali’de kendini bulma hali son dönemdeki kitaplarda sıkça görülmeye başlansa da kitabın çok iyi olduğu söyleniyor. Ona da bir göz gezdireceğim sanırım. Kitap dilimizde Pegasus Yayınları tarafından çıkmış. Şimdiden keyifli okumalar.

Menüye dön