Konsey Cinayetleri – Armağan Tunaboylu

Konsey Cinayetleri Armağan Tunaboylu’nun Metin Çakır polisiyesi serisinin üçüncü kitabı. Yıldız Cinayetleri ve Resim Cinayetleri‘ni okuduktan sonra bu hayli komik çakma dedektifin diğer kitaplarını da okumadan olmazdı elbette. Bu kitabında da komikliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Metin Çakır giderek daha iyi bir dedektif haline geliyor.

İstanbul’un adresi bile belli olmayan mahallesi yine birçok olaya gebe anlaşılan. Mahallenin bütün pezoları, yani bütün pezoları derken çalışma yerlerinin kıtlığından dolayı topu topu beş kişi, yine kahveci Sadullah Amca’nın yerinde toplanacaklardı. Kendilerine konsey adı veren bu adamlar kimin yerini kim alacak, kim hangi yerde iş tutacak gibi önemli konuları konuşacaklardı o gün. Ancak gelin görün ki kahvenin önünden geçen bir araba, kahvedeki herkesi taramış ve öldürmüştü. İşin ilginç tarafı da konseyin en genç üyesi Metin Çakır, bu saldırıdan hemen önce konsey toplantısını terk etmişti. Kendileri koşa koşa Fener maçına yetişecekti elbette. Vay anasını! Asım Başkomiser’in mahallesinde böyle bir olay olacak da iş sonuçlanmayacak ha? Üstüne üstlük kahveci Sadullah ölürken Metin diyerek cavlağı çekmişti.

İşte Metin Çakır yine yokuşlara gelmiş, yine mafyanın cirit attığı olaylara bulaşmıştı. Üstelik bunlar bilinen, olaylara löngürlös silahla giren basit mafya değillerdi. Medya sahipleri, önemli iş adamları ve belalı Kürdo da işin içindeydi. Bakalım Metin bu çetrefilden nasıl kurtulacak? Konsey Cinayetleri’nin son sayfalarındaki argo terimler sözlüğü de gülümsemenizi kahkahalara çevirecek. Gülmek için bu ahlaksız olduğu kadar zeki olan çakma pezo dedektifin maceralarını mutlaka okuyun derim. Keyifle!

Konsey Cinayetleri - Armağan Tunaboylu

Oğlak Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda:

Metin Çakır da kim?

Hercule Poirot kadar zeki, Sherlock Holmes kadar dikkatli, Mike Hammer kadar çapkın, James Bond kadar yakışıklı, Philip Marlowe kadar pervasız…

Yok canım, nerdee! O, tarihin en ahlaksız, sahtekâr, korkak, yalancı, maço vb karaktersiz karakteri. Ama insan gene de onu sevmeden edemiyor.

Konsey Cinayetleri’nin olağanüstü detektifi Metin Çakır’ın, diğer tuhaf ötesi maceralarına, Yıldız Cinayetleri, Resim Cinayetleri ve Karakol Cinayetleri’nde devam ediyor…

Metin Çakır serisinin daha önce yayımlanmamış en yeni kitabı, tabii ki Maceraperest Kitaplar’da…

Bu kitap Oğlak Yayınları ve Ruhu Doyuran Kitaplar‘dan biri. Siz de bu okuma projesinde bana katılın; edebiyatın ve yemek kültürünün hayatımıza neler kattığını birlikte keşfedip keyfini çıkaralım.

Kitabı satın almak için de aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:
babilcom satinal

Menüye dön