Kitaplık Kedisi: 2016’da En Sevdiğim Çocuk Kitapları

2016'da En Sevdiğim Çocuk Kitapları

2016’da birbirinden güzel çocuk kitapları keşfettim. Kardeşimle birlikte yaptığımız Can Çocuk ile Büyülü Bir Yıl okuma projesi sayesinde her hafta bir kitap okuduk. İyi de ettik! Çocuk kitaplarının insanın içindeki o çok sevimli çocuğa hitap ettiğini gördüm okudukça. Ne kadar yaş alsak da, bir çocuk kitabıyla gülmek ya da ağlamak mümkün. Bunu gördükçe insanlık için hala bir umut var diye düşündüm hep. Bizim de bir zamanlar çocuk olduğumuzu hatırlamak ve daha iyi bir insan olmak için arada sırada çocuk kitapları okumak lazım. Ne yapın edin, içinizdeki çocuğu mutlaka besleyin. Çok mutlu olacaksınız. 2016’da En Sevdiğim Çocuk Kitapları listesi belki size yol gösterebilir. En azından birkaç tanesini okuyun derim.

2016’da En Sevdiğim Çocuk Kitapları

2016'da En Sevdiğim Çocuk Kitapları

1- Miks, Maks ve Meks’in Öyküsü – Luis Sepulveda

“Farklılıklarımızın bizi birbirine yaklaştıracak bir unsur olduğunu çok hoş bir şekilde anlatıyor kitap. Şu zamanlarda çoluk çocuk, genci yaşlısı demeden herkesin okuması gerek diye düşünüyorum. Gerçekten insanı iyi hissettiriyor. Aynı zamanda eğlendiriyor ve hayvan sevgisini aşılıyor bol bol.”

2016'da En Sevdiğim Çocuk Kitapları

2- Konuşan Kedi – Claude Roy

“Kedilerin her zaman bizden daha zeki yaratıklar olduğunu düşünmüşümdür ve böyle düşünen bir ben değilim. Claude Roy Konuşan Kedi adlı kitabıyla kedilerin de konuştuğuna sizi inandıracak. Belki de en azından bizden daha zeki yaratıklar olduğuna… Her durumda bu güzelim çocuk kitabını bol kahkaha eşliğinde okuyacaksınız.”

2016'da En Sevdiğim Çocuk Kitapları

3- Gök, Deniz ve Toprak – Feridun Büyükyıldız

“Gök, Deniz ve Toprak bu sene Can Çocuk Yayınları’ndan okuduğum en güzel ve anlamlı kitaplardan biri oldu. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin her maddesinin bir bir anlatıldığı bu “çocuk kitabını”nı yediden yetmişe herkesin okuması gerek diye düşünüyorum.”

2016'da En Sevdiğim Çocuk Kitapları

4- Uçan Sınıf – Erich Kastner

“Uçan Sınıf çocukların okumayı sevmelerine neden olacak kitaplardan biri diyebilirim gönül rahatlığıyla. Hem birbirinden enfes karakterleri hem harika bir konusu hem de samimi bir dille yazılmış olması sebebiyle her çocuğun çok seveceğini düşünüyorum. Zaten okunması gereken çağdaş çocuk klasikleri arasına girmiş bu kitabı büyüklerin de çok seveceğinden eminim.”

2016'da En Sevdiğim Çocuk Kitapları

5- Hayatı Sevmeye Devam Et – Jaap Ter Haar

“Bu çocuk kitabı, hem felaketlerle nasıl başa çıkılacağını hem de görme, duyma, konuşma yetisini kaybetmiş ya da bir kaza sonucu sakatlanmış insanlarla nasıl iletişim kurmamız gerektiğini anlatıyor. Önemli bir kitap bu anlayacağınız, çocukların üzerinde büyük bir etkisi olacağına şüphe yok.”

Menüye dön