Karşı Pencere – Sevim Ak

Karşı Pencere sevimli mi sevimli Meltem’in küçük küçük maceralarına dalıp gideceğiniz, hem çok komik hem de küçükleri de büyükleri de düşündürecek öykülerle dolu. Sevim Ak’ın tatlı öyküleri ve Behiç Ak’ın şirin resimleriyle çocukların çok hoşuna gidecek bir çocuk kitabı bu.

Karşı Pencere - Sevim Ak

Karşı Pencere çocukların bir anda sempatiyle yaklaşacakları çok sevimli bir kız olan Meltem’in başından geçenleri anlatıyor. Meltem ile bisiklete binmeyi, kıskanmayı, aşık olmayı, hayal kırıklığına uğramayı ve bununla baş etmeyi, can sıkıntısını, arkadaşlığı ve daha birçok şeyi gözden geçirecek; her öyküde başka bir Meltem bulacaksınız. Ben özellikle Mektup Arkadaşım, Canım İsterse, Bizim Gazete ve Pembe Bisiklet öykülerine hayran kadım. Kimisi beni küçüklüğüme götürdü, kimisi çocukluğumla şimdiki hayatımı kıyaslamama neden oldu. Sadece küçükler değil büyükler de etkileniyor bu sevimli kızdan anlayacağınız. Uyumadan önce okunacak bu kısacık öyküler çocukları çok sevindirecek eminim. Keyifle!

Dalgalar Dedikoduyu Sever - Sevim Ak 1

Kitapta beni gülümseten cümleler: “Yavrucuğum sen hiç merak etme. Bu bilgiler tekrarlana tekrarlana beyünciğe yerleşecek. Bir daha istesen bile ömür boyu bisiklete binmeyi unutmayacaksın. Sürekli kuralları aklından geçirirsen daha çabuk öğrenirsin.”
“O akşam hep fili düşündüm. Ne kadar yalnızdı. Öbür hayvanlar arkadaşlarıyla birlikteyken o tek başınaydı. Ziyaretçisi de yoktu. Bana dostluk çağrısında bulunmuştu, karşılık verememiştim.”

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Karşı Pencere – Sevim Ak

Uçurtmam Bulut Şimdi adlı kitabında Sevim Ak, sizleri Meltem adlı o şirin kızla tanıştırmıştı. Karşı Pencere’de Meltem’in serüvenleri devam ediyor. Birbirinden güzel öykülerde Meltem’ in evde, okulda, mahallede başından geçen birbirinden ilginç olaylar dile getiriliyor. Sevim Ak, öğretmenlik taslayan bir yazar değil. Çocuklara kuru bilgiler aktarmaya kalkışmıyor. Çocuklara sevgiyle yaklaşıyor; onların dilinden anlıyor, onların hayal dünyasına ustaca sokulmayı biliyor. Bu öyküler, çocuklarla Sevim Ak arasındaki sıcak bir iletişimin ürünleri. Kendi hayal gücüyle oluşturduğu güzellikleri çocuk okurlarıyla paylaşıyor.

Dizi: Çağdaş Türk Edebiyatı
Yaş Aralığı: 8, 9, 10, 11+

Bu kitap Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl okuma projesi kitaplarından biri! Siz de hem içinizdeki çocuğu hem de çocuğunuzu mutlu etmek için bizimle birlikte okuyun!

Menüye dön