Karatay Diyeti – Canan Efendigil Karatay

Karatay Diyeti’ni ülkemizde duymayan kaldı mı bilmiyorum ama kitabı okumayanların hala çok olduğunu biliyorum. Ben de neden bilmem bu zamana kadar okumadım ve sadece oradan buradan duyduklarımla yetinmeye kalktım. Başka kitaplar ve yazarlar okuduysam da dönüp dolaşıp Canan Karatay’ı nihayet okuyabildim ve iyi ki okumuşum. Kilo vermek bir yana, sağlıklı bir hayatınız olsun istiyorsanız sizin de çok geciktirmeden okumanız gerek.

Karatay Diyeti kilo vermek için yazılmış bir kitap değil. Sağlıklı bir hayat için gerekenlerin yer aldığı bir kitap. Ancak sağlıklı bir şekilde yaşmaya başladığınızda zaten kilo verdiğiniz için bir taşla iki kuş vuruyorsunuz. Kitabında yazan her şeyi bilimsel verilerle açıklayan ve her insanın anlayabileceği bir şekilde anlatan bir doktor var karşınızda. Tamamen Türk mutfağına uygun bir şekilde yazıldığı için Türkiye’de yaşayıp da bu diyeti uygulayamamak gibi bir durum söz konusu olamaz. Anlayacağınız söz dönüp dolaşıp sizin iradenize ve kendinizi ne kadar önemsediğinize geliyor. Kitabı okuduktan sonra belli başları şeylerin neden iyi ve diğerlerinin neden kötü olduğunu çok daha iyi anlayacak, vücudunuzu dinlemeye başlayacaksınız. Hala okumadıysanız geç kalmadınız, mutlaka göz atın derim. Sağlıkla!

Karatay Diyeti - Canan Efendigil Karatay

HayyKitap’tan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Karatay Diyeti – Canan Efendigil Karatay

Bu kitap, klasik bir diyet kitabı değil. “Kibrit kutusu”, “iki yemek kaşığı” gibi anlamsız ölçülerle insanları strese sokmuyor. Karatay Diyeti bir yaşam biçimi. Yıllardır pazarlanan beslenme balonlarını patlatıyor, doğru beslenmenin ne demek olduğunu anlatıyor.
Beslenme ile hücresel/hormonsal fonksiyon bozuklukları arasındaki yakın ilişkiye odaklanan Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, kilo vermenin ABC’sini öğretiyor, hiç zorlanmadan zayıflamanın ve zayıf kalmanın sırrını açıklıyor.

Hepimiz yıllardır içinden çıkılamayan kısır döngüden, yani kilo verip geri alma korkusundan da kurtarıyor! Üstelik sürprizleri var. Onun sisteminde kalori hesabı ya da diyet ürünlerin peşinden koşmak yok! Et, balık, süt, peynir, yoğurt, yumurta, tereyağı, bakliyat, turşu, sebze, meyve ve kuruyemişler serbest…

Kilo vermek ve verdiğiniz kiloda kalmak istiyorsanız; kilo verirken halsizlik, bitkinlik, isteksizlik ve yorgunluk hissetmeden, mutlu ve enerjik bir şekilde yaşamayı arzuluyorsanız; unutkanlık şikayetlerinden kurtulmayı, düşüncelerinizin berraklaşmasını ve yaptığınız işe kolaylıkla konsantre olmayı hedefliyorsanız bu kitap tam size göre…

Menüye dön