Kaizen – Sarah Harvey

Kaizen Sarah Harvey’nin yazdığı ilk kitap. Yayıncılık sektöründe çalışan Harvey işini bırakıp Japonya’ya yerleşiyor. Orada geçirdiği altı ay boyunca Japonya’yı ve insanları inceleme fırsatı buluyor. Size hayatınızı geliştirecek alışkanlıklar kazandıracak bu tatlı kitap da böylelikle ortaya çıkıyor.

Kaizen - Sarah Harvey

Kaizen küçük adımlarla alışkanlıklar kazanmak için geliştirilen bir metot. Elbette işin en önemli kısmı bu alışkanlıkların hayatımızı her zaman daha iyisine doğru taşıyacak olması. Sağlıktan işe, evimizden ilişkilerimize kadar hayatımızın her alanında uygulayabileceğimiz küçük değişikliklerden bahsediyor kitap. Her defasında mutlaka küçük adımlar atmamızı önerdiğinden insanın gözünde de büyümüyor bu değişiklikler. Örneğin daha sağlıklı olmamız için hareket etmemiz şart. Kitapta da kulaklıkları takıp ilk gün on dakika yürümemizi öneriyor. Belki sonraki gün on iki dakikaya çıkarsınız.

Kaizen, kendini sürekli geliştirmek isteyen her birey için öğrenilmesi gerekenlerden. Konuyla ilgileniyor ancak çok basit bir anlatım istiyorsanız bu kitap tam size göre. Keyifle!

Hazır gelmişken bu kitaba da göz atın derim, ilginizi çekebilir: Minimalism

Kaizen - Sarah Harvey

Pan Macmillan’dan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Kaizen – Sarah Harvey

A gorgeously illustrated introduction to the Japanese method of Kaizen – meaning ‘change’ ‘good’ – showing you how to make small, step-by-step changes to transform your life.

From Marie Kondo to Hygge to Ikigai, in recent years, philosophies to help people live better lives have taken the world by storm. Kaizen will change your habits for good.

This beautifully colour illustrated and photographed book offers a way to build good habits and remove bad ones, without being too hard on yourself along the way. The focus is on having patience, shaping solutions for yourself rather than following others and not giving up when things aren’t working. Rather than being critical of your faults, the emphasis is on mindful, positive change. Well-known in the business and sports worlds as a method for mapping incremental goals, Kaizen is also a wonderful tool for slowly improving aspects of your life, without feeling daunted or overwhelmed by the challenge.

Kaizen by Sarah Harvey brings you a personalized and flexible approach to change that you can apply to any area of your life (whether it is health, relationships, money, career, habits, new hobbies or general wellbeing). You can adapt it to suit working style, preferences and personality. Every person’s experience of Kaizen will be different, which is what makes it such an effective tool for positive change.

Bu kitap Japon Edebiyatı – Bir Ülkeyi Kitaplardan Tanımak projesi kitaplarından biri. Siz de Japon edebiyatı ile daha fazla haşır neşir olmak isterseniz beklerim! 

Menüye dön