Jim Butcher – Kurtadamlar

ÜKG blog turunda Jim Butcher fırtınası devam ediyor. Dresden Dosyaları serisinin ikinci kitabını da okuduk. Kurtadamlar, hem Jim Butcher’ın hem de sempatik büyücü Harry Dresden’ın ne kadar geliştiğini ve bu serinin öyle kolayca bitmeyeceğini kanıtlıyor.

kurtadamlar

Genelde bu tür, kahramanı fazlasıyla öne çıkaran ve hikayenin kahraman üzerinde dolandığı romanlarda, diğer karakterlere çok odaklanılmaz. Ancak bu seride yan karakterler de Harry kadar can buluyor. Bir de asıl dikkatimi çeken, Harry’nin bu kitapta ağlaması oldu. Butcher, Harry’i zaten oldukça samimi ve normal biri göstermekte hayli başarılıyken, bir de ağlatınca daha bir sempati kazandı bende. Serinin üçüncü kitabını da zevkle okuyacağıma eminim şimdiden.

Blog Tur #4.2

İthaki Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısını aşağıda bulabilir, kitabı buradan satın alabilirsiniz.

Dresden’e pek iş gelmiyordu…

Daha doğrusu hiç gelmiyordu. Chicago telefon rehberine kayıtlı tek aktif büyücünün oldukça meşgul olduğunu zannedebilirsiniz. Oysa son zamanlarda Harry Dresden ne büyüyle ilgili, ne de günlük bir iş bulabilmişti. Ama tam da güzel bir yemek yemeye yetecek kadar parası bile kalmamışken, onun özel uzmanlığını gerektiren bir cinayet işlendi. Vahşice parçalanmış bir ceset. Tuhaf görünümlü pati izleri. Dolunay. Üç tahmin hakkınız var ve ilk ikisi sayılmayacak..

blogtur 4

Blog turu kapsamında kitapla ilgili diğer fantastik bilgileri aşağıdaki bloglarda bulabilirsiniz! Keyifle!

Yazar Röportajı: Zimlicious
Ön Okuma: Kağıt Kız
Anita Blake – Harry Dresden Karşılaştırması ve Okuyucu Testi: Kitabısevda
Kitap Yorumu: Kitap Esintisi
Kitap Yorumu ve Alıntılar: Sevgili Kitap
Kitap Yorumu: Romancekolik
Kitap Yorumu: Kitap Hayvanının Günlüğü 

Comments are closed.

Menüye dön